RAPORT

Tusk kontra Tusk

Tusk: Jestem Niemcem. Suski: Nie wiem, czy to żart

No ja jestem od pewnego czasu Niemcem na pełnym etacie – ironizował na wiecu w Gdańsku Donald Tusk. – Nie wiem, czy to żart, czy przyznanie się do faktów. Jeżeli popatrzymy na to, jakie ma dokonania Tusk, i jak dzielnie służył interesom niemieckim, można powiedzieć, że ma takie zasługi. Gdyby miał jakieś zasługi dla Polski, to by je wymieniał, a nie tylko atakował PiS i przedstawiał wizję Armagedonu – komentował w programie „#Jedziemy” Wiceprzewodniczący klubu PiS Marek Suski.

Tusk chce starcia z Kaczyńskim. Wiceminister stawia jeden warunek

Donald Tusk zapowiedział, że chce debaty z Jarosławem Kaczyńskim. Jak ocenia Błażej Poboży (wiceszef MSWiA, PiS), Tusk powinien najpierw wyjść...

zobacz więcej

Donald Tusk w swoim wystąpieniu w Gdańsku w niedzielę wezwał prezesa PiS do debaty. – Panie Kaczyński wyjdź z tej swojej jaskini, stań ze mną twarzą w twarz na udeptanej ziemi wymienić się argumentami, zostaw ludzi w świętym spokoju, daj im normalnie ze sobą rozmawiać. Chcesz konfrontacji, chcesz naprawdę poważnego starcia na argumenty, chcesz poważnej rozmowy o Polsce, jestem do dyspozycji wszędzie, gdzie chcesz. Wyjdź z tej jaskini, nie bój się, nie wstydź się – apelował do Tusk do prezesa PiS.

Marek Suski pytany o ten apel w TVP Info powiedział, że „to jest po prostu kompleks Donalda Tuska, który ma wobec Jarosława Kaczyńskiego od lat”. – Z jednej strony jest mąż stanu, który ma wizję Polskiego Ładu, a z drugiej strony jest sfrustrowany polityk, który oddał bycie premierem dla dobrej fuchy w Brukseli – zaznaczył Suski.

Suski: Tusk jak kot


Polityk PiS zauważył, że Tusk miał okazję rządzić w Polsce. – Teraz kurczowo próbuje się dostać z powrotem do polityki. Trochę jak kot na szybie, ślizga się pazurkami po szybie i niestety nie może zaczepić Jarosława Kaczyńskiego – wskazał Suski.

Pytał przy tym, w jakim celu miałaby odbyć się debata Tuska z Kaczyńskim. – Niech Tusk pokaże jakieś powody, które miałyby spowodować, że Jarosław Kaczyński będzie debatował z jakimś nieudolnym politykiem, który wrócił zza granicy z jakiejś kompromitującej misji dla Polski – podkreślił poseł.

Jak zaznaczył, premierem w Polsce jest Mateusz Morawiecki. – Więc jeżeli (Tusk) chciałby dyskutować to może z premierem, który z pewnością w wielu sprawach jest zdecydowanie lepszy. Pokazał, że znalazł te zakopane miliardy, których Donald Tusk nie potrafił odnaleźć – dodał.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej