RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Panika w hiszpańskim kurorcie. Kierowca masakrował klientów ogródków restauracyjnych

Kierowca staranował ogródki restauracyjne (fot. Europa Press via Getty Images)
Kierowca staranował ogródki restauracyjne (fot. Europa Press via Getty Images)

Kierowca samochodu osobowego staranował w poniedziałek po południu kilka ogródków restauracyjnych w Marbelli, popularnym kurorcie turystycznym na południu Hiszpanii. Co najmniej 9 osób zostało rannych. Policja wykluczyła motyw terrorystyczny.

Policjant uratował ofiarę nożownika. Użył paczki po chipsach i taśmy [WIDEO]

Policja z Nowego Jorku opublikowała nagranie ukazujące funkcjonariusza, który ratuje mężczyznę dźgniętego nożem na ulicy. Podczas udzielania pomocy...

zobacz więcej

Według służb medycznych regionu Andaluzji, gdzie znajduje się Marbella, stan jednej z osób poszkodowanych w zdarzeniu jest bardzo ciężki.

Z wieczornego komunikatu hiszpańskiej policji wynika, że funkcjonariuszom udało się już zatrzymać sprawcę zdarzenia. Według portalu „20 Minutos” sprawca wypadku to obywatel Hiszpanii.

Jak podała madrycka agencja Europa Press, do tragicznej sytuacji doszło po 15.10 przy jednej z głównych ulic Marbelii. Dotychczas nie są znane przyczyny zdarzenia z udziałem 30-letniego mężczyzny, który staranował kilka ogródków restauracyjnych oraz przechodniów.

Lokalne media donoszą, że w pierwszych minutach po zdarzeniu w okolicach miejsca tragicznego zdarzenia wybuchła panika, a ludzie chowali się w sklepach, obawiając się aktu terrorystycznego. Policja, jak podaje 20 Minutos, wykluczyła jednak, aby zdarzenie było formą zamachu.

Do poniedziałkowego wieczora wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do szpitala, a policja bada okoliczności zdarzenia. Według śledczych kierowca auta w chwili zdarzenia nie był pod wpływem alkoholu ani narkotyków.Czytaj także: Wjechał motocyklem w dwie nastolatki na poboczu. „Wypadek umyślny ze skutkiem śmiertelnym”

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej