RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Kulisy posiedzenia PiS. „U nich widać przerażenie”

Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Rafał Guz)
Wicepremier, prezes PiS Jarosław Kaczyński i premier Mateusz Morawiecki (fot. PAP/Rafał Guz)

Najnowsze

Popularne

Pod koniec tygodnia odbędzie się wyjazdowe posiedzenie klubu PiS. Jak słyszymy od polityków tej partii, będzie dotyczyło współpracy w obozie władzy, ale przede wszystkim Polskiego Ładu. – Jesteśmy już po ponad setce spotkań w całej Polsce i widzimy, że u opozycji wywołuje to przerażenie – mówi nam jeden z posłów. Podkreśla, że nie jest przypadkiem, iż właśnie teraz uruchomione zostały grupy sympatyków opozycji, które próbują zakłócać spotkania PiS z mieszkańcami – jak podczas przemówienia Elżbiety Witek w woj. lubuskim.

Nowelizacja ustawy o KRRiT. Premier: Projekt zmian normalny dla poważnego państwa

Ustawa, która pozwala regulatorowi polskiemu weryfikować to, czy nabycie udziałów dominujących w podmiocie medialnym powinno mieć miejsce czy nie,...

zobacz więcej

Posiedzenie klubu PiS ma trwać dwa dni (piątek, sobota). Politycy partii rządzącej podkreślają, że głównym punktem spotkania będą rozmowy na temat Polskiego Ładu.

Chodzi o to, by dzięki gigantycznym środkom z budżetu wesprzeć na niespotykaną dotąd skalę miejscowości gminne i powiatowe.

Zobacz także ->  Spór Lewicy o współpracę z PO: Nie chcemy być głosem w chórze Tuska

– Na pewno nie będzie to podsumowanie finalne, ale jesteśmy już po ponad setce spotkań w całej Polsce. Z drugiej strony poprzedni klub był jeszcze przed kongresem, a na kongresie podjęliśmy uchwałę dotyczącą konieczności odkłamywania nieprawdziwych informacji dotyczących Polskiego Ładu – mówi portalowi tvp.info jeden z czołowych polityków PiS.

Bojówki opozycji znów w trasie

Lżyli i obrażali głowę państwa. Są zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa

Powrót Polski nad morze należał do najważniejszych wydarzeń, które Polskę ukształtowały i budowały naszą historię – mówił prezydent Andrzej Duda w...

zobacz więcej

– Widać, że ta nasza aktywność jest niezwykle nie w smak drugiej stronie. W ten weekend widzieliśmy, że uruchomili zasoby, jakie poprzednio widzieliśmy w kampanii prezydenckiej, gdy  próbowali jeździć za Andrzejem Dudą i udawać mieszkańców Pucka. Skoro teraz znów to uruchomiono, to znaczy, że obawa jest bardzo duża – dodaje.

Zobacz także ->  „O takie pytania dziennikarzy walczy Platforma!” Szok na konferencji PO [WIDEO]

Inny z posłów PiS zaznacza, że w ostatnich dniach on również angażował się w spotkania w terenie i odbiór Polskiego Ładu wśród Polaków jest bardzo pozytywny. – Dlatego nie możemy tego odpuszczać. Dodatkowo chodzi o pieniądze dla regionów, którymi każdy z nas może się u siebie pochwalić, czyli same plusy – stwierdza.

Relacje posłów z rządem


O wyjazdowe posiedzenie klubu PiS w poniedziałek przez dziennikarzy pytany był również wicemarszałek Sejmu i szef klubu Ryszard Telecki. – To będzie też takie spotkanie, które będzie dowodem konsolidacji klubu i ścisłej współpracy naszych posłów z naszym rządem – stwierdził.

Wypowiedzi marszałek Witek wyrwane z kontekstu. „To głęboko niesprawiedliwe”

Polska jest częścią Unii Europejskiej; wyciąganie zdania marszałek Sejmu Elżbiety Witek z kontekstu nie służy jakości debaty publicznej –...

zobacz więcej

Gdy pytamy o te słowa, posłowie Prawa i Sprawiedliwości podkreślają: „Liczymy, że ewentualne spory są już za nami. Wiadomo, że nigdy nie jest tak, że zgadzamy się we wszystkim. O wielu tematach trzeba będzie rozmawiać, ale mamy nadzieję, że takich problemów, jak ostatnio, nie będzie.”

Wskazują, że nie potrafią przewidzieć, czy żaden z ich kolegów nie myśli już o zmianie barw (ostatnio z klubu PiS odchodzili m.in. Arkadiusz Czartoryski, Małgorzata Janowska i Zbigniew Girzyński – ostatecznie pierwsza dwójka jest już z powrotem w PiS). – Ale nic nie wskazuje poważnych turbulencji – słyszymy.

Zobacz także ->  Twarde starcie polityków na Twitterze. „Wasz rząd wypłacał pieniądze mafiom”

Jeden z posłów ocenia nawet, że „szarża” Czartoryskiego i Janowskiej pokazały innym, iż nie warto szukać szczęścia poza obozem rządzącym.

Czy na posiedzeniu będą jeszcze jakieś inne, ważne tematy? – pytamy na koniec. – Pewnie pojawiają się sprawy bieżące i tematy, które poruszą sami posłowie. Podczas posiedzenia klubu jest zazwyczaj dość ożywiona dyskusja, ale żadnych takich dużych planów nie ma, więc zobaczymy na miejscu – stwierdza nasz rozmówca.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej