RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Rzucił się z maczetami na sąsiadów, bo zwrócili mu uwagę

Atak maczetą na sąsiadów (fot. Policja)
Atak maczetą na sąsiadów (fot. Policja)

Policja zatrzymała 25-latka, który dwiema maczetami zaatakował swoich sąsiadów. Przyczyną jego agresji był fakt, że jeden z mężczyzn zwrócił mu uwagę, nie spożywał alkoholu i nie śmiecił na ich posesji. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zaatakował nudystę „tulipanem” nad zalewem. Nowe informacje

Zarzuty chuligańskiego zamachu na zdrowie plażowicza, poprzez kilkukrotne uderzenie go szklaną butelką, tzw. tulipanem, usłyszał 28-latek z...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło w niedzielę koło południa w Bełżycach (woj. lubelskie). Świadkowie przekazali dyżurnemu policji, że na jednej z ulic trwa awantura pomiędzy trzema mężczyznami. Jeden z nich miał mieć maczety.

Przybyli na miejsce zdarzenia policjaci zastali dwóch mężczyzn. Jeden z nich miał powierzchowne rozcięcie, natomiast drugi w trakcie zajścia doznał rany nogi i konieczna była pomoc medyczna.

Niestetety na miejscu nie było już sprawcy. „Napastnikiem był mieszkający kilkaset metrów dalej mieszkaniec Bełżyc. Funkcjonariusze od razu weszli na posesję i tam zatrzymali 25-latka” – poinformowała policja w komunikacie.

Mężczyzna był nietrzeźwy, miał ponad promil alkoholu we krwi. „Zatrzymany był pobudzony i bardzo agresywny. W trakcie czynności wyzywał i znieważał funkcjonariuszy. Trafił do policyjnego aresztu. W przeszłości był wielokrotnie karany m.in. za kradzieże i włamania” – przekazała policja.

Według relacji poszkodowanych, „sprawca przyszedł na ich posesję z dwiema maczetami, zaczął dobijać się do drzwi i grozić zabójstwem”. Gdy tylko zobaczył pokrzywdzonych zaatakował ich maczetami. Prawdopodobną przyczyną ataku był fakt, iż jeden z pokrzywdzonych zwrócił kilka dni wcześniej uwagę 25-latkowi, by ten nie spożywał alkoholu i nie śmiecił na ich posesji.

Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie. Napastnik musi liczyć się z odpowiedzialnością karną za przestępstwa, tj. kierowanie gróźb karalnych, uszkodzenie ciała, znieważenie policjantów i zmuszenie do zaniechania prawnej czynności służbowej. Policjanci będą doprowadzać zatrzymanego do prokuratury i wnioskować o tymczasowe aresztowanie. Może mu grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także: Grozili maczetą, wybili szybę i pobili kierowcę. Nie spodobała im się jego jazda

 

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej