RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Cypr. Gwałtowny protest przeciwników restrykcji covidowych

Cypr stoi w obliczu czwartej fali koronawirusa (fot. Getty Images)
Cypr stoi w obliczu czwartej fali koronawirusa (fot. Getty Images)

Tysiące demonstrantów sprzeciwiających się restrykcjom covidowym na Cyprze zebrało się w niedzielę przed pałacem prezydenckim. Wielu z nich zaatakowało siedzibę lokalnej stacji telewizyjnej krytykującą działaczy antyszczepionkowych.

Czarny scenariusz brytyjskiego epidemiologa. To będzie „trudne lato”

W szczycie kolejnej fali epidemii koronawirusa w Wielkiej Brytanii liczby wykrywanych przypadków mogą sięgać 200 tys. dziennie, a trafiających do...

zobacz więcej

CZYTAJ WIĘCEJ W RAPORCIE

Służba prasowa policji poinformowała agencję AFP, że około 5 tysięcy osób zgromadziło się przed pałacem prezydenckim w Nikozji. Prawie połowa z nich przeszła do siedziby kanału telewizyjnego Sigma, podpalając co najmniej jeden samochód i powodując uszkodzenia budynku.

„Tchórzliwy atak miał miejsce w niedzielę wieczorem przed naszą siedzibą” – poinformowała Sigma TV, dodając, że napastnicy rzucili petardy i uszkodzili telewizyjne samochody. Tysiące ludzi, w większości bez masek, zgromadziło się w pobliżu stacji, wymachując transparentami przeciwko szczepionkowym certyfikatom.

Potłuczone szkło zaśmiecało ziemię, a co najmniej cztery samochody z logo Sigmy zostały uszkodzone, w tym jeden doszczętnie spalony – informuje AFP. KLIKNIJ I ZOBACZ: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Sigma TV poinformowała, że policja weszła do budynku, aby chronić pracowników. Na portalach społecznościowych jeden z jej prezenterów zamieścił wideo przedstawiające płonące samochody i zniszczone meble w holu budynku. „Wszyscy jesteśmy bezpieczni” – zapewnił.

Stacja, postrzegana jako zdecydowany krytyk ruchów antyszczepionkowych, była już wcześniej celem protestów przeciwko restrykcjom covidowym w kraju.

Cypr stoi w obliczu czwartej fali koronawirusa z powodu rozprzestrzeniania się wariantu Delta. Po raz pierwszy w południowej części podzielonej wyspy, liczącej mniej niż 900 tysięcy mieszkańców, odnotowano w ubiegłym tygodniu ponad tysiąc przypadków Delty w ciągu jednego dnia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej