RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ciechanów jak Nowy Jork. Ma własną grę „Monopoly”

„Monopoly Ciechanów” jest już w sprzedaży (fot. UM Ciechanów)
„Monopoly Ciechanów” jest już w sprzedaży (fot. UM Ciechanów)

Ciechanów, podobnie jak Nowy Jork, ma lokalną wersję popularnej gry „Monopoly”. W jej stworzenie zaangażowany był ratusz oraz znane postacie pochodzące z Ciechanowa. Dochód ze sprzedaży gry trafi do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie.

Acapulco – perła Pacyfiku [WIDEO]

Acapulco – jeden z najsłynniejszych nadmorskich kurortów na świecie i najstarszy w Meksyku. To tu w latach 50. i 60. zjeżdżały największe gwiazdy...

zobacz więcej

– Chcieliśmy połączyć nowoczesną, atrakcyjną promocję miasta ze szczytnym celem, jakim jest wsparcie prowadzonego przez miejską spółkę schroniska dla zwierząt. Planszówki to cenna alternatywa dla dzieci i młodzieży, która pomaga budować więzi i wspólnie spędzać czas w kontrze do godzin poświęcanych na komputery. Pozwala też integrować rodziny, przyjaciół i bliskich, niezależnie od wieku – mówi prezydent Ciechanowa Krzysztof Kosiński.

„Monopoly Ciechanów” łączy dobrą zabawę z edukacją. Gra pozwala na bliższe poznanie miasta z przymrużeniem oka. Zabawa konwencją umożliwia zaznajomienie się zabytkami, atrakcjami turystycznymi i miejską architekturą.

Zabawa i nauka


Gracze mogą na przykład rozgościć się w gabinetach neogotyckiego ratusza, a następnie pospacerować po dziedzińcu średniowiecznego Zamku Książąt Mazowieckich. Szczęśliwy rzut kostką może zapewnić orzeźwiającą kąpiel na kąpielisku Krubin. Każdy gracz ma szansę, aby zdobyć całe miasto dla siebie, o ile nową stolicą Mazowsza nie zostanie Radom i nie należało będzie zapłacić nowego podatku.

W tworzeniu gry uczestniczyli prof. Jerzy Bralczyk, raper Quebonafide, medaliści olimpijscy Szymon Kołecki i Tomasz Majewski oraz prezydent miasta. Planszówkę można kupić już od 17 lipca 2021 r. w Parku Nauki Torus. Pod koniec wakacji ciechanowskie „Monopoly” pojawi się też w sklepie internetowym i wybranych salonach popularnej sieci.

Dochód ze sprzedaży przez miasto Monopoly Ciechanów (koszt gry to 159 zł) wesprze ważny społeczny cel. Zostanie przeznaczony na modernizację budynku Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Pawłowie.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej