RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zakopianka zalana. „Mieszkańcy obudzili się odcięci od świata” [GALERIA]

Po silnych ulewach deszczu, które wystąpiły w nocy z soboty na niedzielę zalana została droga krajowa nr 7 czyli popularna Zakopianka na wysokości Głogoczowa. Popularna Droga Pod Tatry była nieprzejezdna w obu kierunkach. „Mieszkańcy obudzili się odcięci od świata” – napisał nam czytelnik dołączając zdjęcia z tamtejszych, zalanych terenów. Czy u was skutki burzowej nocy wyglądają podobnie? Jeśli tak, to zachęcamy do podzielenia się zdjęciami. Materiały można przesyłać na Facebooka Twoje Info lub wysyłać na adres twoje@tvp.info.

Powodzie w Europie: „Wiele domów po prostu odpłynęło”, śmierć 160 osób. To nie koniec strat

Tragiczny bilans powodzi w Europie. Nie żyje ponad 160 osób, nadal trwają też poszukiwania wielu zaginionych. Najgorsza sytuacja jest na zachodzie...

zobacz więcej

Jak powiedział rzecznik małopolskiej straży pożarnej Sebastian Woźniak, żywioł najbardziej dotknął: Sułkowice, Myślenice, Tokarnię oraz Głogoczów. W Głogoczowie nieprzejezdna była droga krajowa nr 7 czyli popularna Zakopianka.

Ewakuacja harcerzy


Prewencyjnie zostały ewakuowane trzy obozy harcerskie z powiatów: nowotarskiego, myślenickiego oraz suskiego. Uczestnicy dwóch z tych obozów znaleźli schronienie w miejscowych remizach OSP. Łącznie zostały ewakuowane 84 osoby, w tym 72 harcerzy.

„Pogoda diametralnie się zmieniła”. Gradobicie w Małopolsce [GALERIA]

„O godzinie 13.30 rozhulała się nawałnica. Mimo prognoz od rana na niebie nic na to nie wskazywało. Mapy z aktualnymi wyładowaniami wskazywały, że...

zobacz więcej

Jak przekazał Burmistrz Myślenic Jarosław Szlachetka portalowi „112malopolska.pl”, z tamtejszych terenów ewakuowanych zostało 14 osób.

W ciągu minionej doby strażacy z Małopolski interweniowali 360 razy w związku z ulewnym i deszczami, z czego najwięcej, bo aż 170 wyjazdów dotyczyło powiatu myślenickiego.

Małopolscy strażacy po otrzymaniu ostrzeżeń meteorologicznych zwiększyli stany osobowe w jednostkach.

Najważniejsze że przestało padać - tak mówią mieszkańcy powiatu myślenickiego. Jak przekazał nam Burmistrz Myślenic...

Opublikowany przez 112malopolska.pl Sobota, 17 lipca 2021

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej