RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

IMGW podwyższa alerty dla kolejnych regionów. Może być niebezpiecznie

Alerty obowiązują do niedzieli do godzin porannych (fot. PAP/Paweł Supernak)
Alerty obowiązują do niedzieli do godzin porannych (fot. PAP/Paweł Supernak)

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej podwyższył ostrzeżenie przed burzami z gradem do trzeciego, najwyższego stopnia dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego, a także dla powiatu tatrzańskiego w Małopolsce, czterech powiatów woj. mazowieckiego: łosickiego, siedleckiego, sokołowskiego i Siedlec oraz północnej części województwa lubelskiego.

Sobota upalna i burzowa. Gdzie najgroźniejsza sytuacja? [PROGNOZA]

W sobotę pogodnie będzie jedynie na krańcach północno-zachodnich – przekazał synoptyk IMGW-PIB Szymon Ogórek. – Na pozostałym obszarze Polski...

zobacz więcej

Alerty obowiązują do niedzieli do godzin porannych.

Synoptyk IMGW Anna Woźniak mówi, że w rejonach, dla których zostały wydane ostrzeżenia III stopnia, największym niebezpieczeństwem są intensywne opady deszczu.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami obowiązuje dla województw: kujawsko-pomorskiego, lubelskiego, lubuskiego, mazowieckiego, pomorskiego i wielkopolskiego. Z kolei pierwszego stopnia dla województw: dolnośląskiego, łódzkiego, małopolskiego, podkarpackiego i śląskiego.

Przed nami bardzo ciepła noc. Na wschodzie i południu minimalna temperatura nie spadnie poniżej 20 stopni Celsjusza. Nieco chłodniej, od 16 do 18 stopni, będzie w północno-zachodniej części kraju.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej