RAPORT

Pogarda

Trzaskowski wyda miliony u Niemców, którzy wspierają jego projekt

Najnowsze

Popularne

Warszawski ratusz kierowany przez Rafała Trzaskowskiego wyda 100 mln złotych na wynajem biur w wieżowcu należącym do niemieckiego Commerz Real. „Niemiecka spółka z grupy Commerzbank jest kierowana przez Manfreda Knofa, który pracował dla Fundacji Konrada Adenauera, która jest partnerem inicjatywy Trzaskowskiego” – pisze wpolityce.pl. – Czy to rzeczywiście przypadek? – pytają publicyści.

Wojna w obozie anty–PiS? Biedroń boi się po powrocie Tuska

– Boję się, że powrót Tuska, dzisiaj przynajmniej, nie zwiastuje powiększenia elektoratu, ale większą nagonkę, większą polaryzację, więcej...

zobacz więcej

Wiosną przyszłego roku część urzędników warszawskiego ratusza zostanie przeniesiona do nowoczesnego wieżowca w ścisłym centrum Warszawy. Za 6-letnią umowę miasto ma zapłacić ok. 100 mln zł. Jak tłumaczą urzędnicy, ich obecne biura są przestarzałe.

Co ciekawe, wieżowiec wybudowała spółka pochodząca z Niemiec. W jej ścisłym zarządzie zasiada Manfred Knof, który pracował dla Fundacji Konrada Adenauera, która to z kolei jest partnerem inicjatywy prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego – Campusu Polska Przyszłości.

Zobacz także ->  „PO nie pokona PiS samodzielnie”. Szczere wyznanie Schetyny

Pierwszy zjazd Campusu planowany jest na sierpień tego roku. Powstaje więc wiele pytań, czy jest to zwykły przypadek.

„Strefy wolne od LGBT” są jak UFO. Mocna opinia prawnika

Wszczęcie procedury ws. „stref wolnych od #LGBT” jest jak kolejne śledztwo ws. UFO – ocenił na antenie Polskiego Radia 24 prezes Ordo Iuris Jerzy...

zobacz więcej

Publicysta Karol Gac z „Do Rzeczy” podkreślił na antenie TVP Info, że stołeczny ratusz dysponuje wieloma obiektami i już samo wynajmowanie powierzchni użytkowych, jest bardzo dziwne.

– To nie najlepiej świadczy o zarządzaniu miastem, skoro urzędnicy muszą wynajmować powierzchnię na rynku komercyjnym – ocenił. Dodał, że wynajmowanie nowoczesnego i drogiego biurowca w ścisłym centrum jest nieuzasadnione.

Zobacz także ->  Czarnek, Szydło, Błaszczak – czołowi politycy PiS w ten weekend ruszają w Polskę

Dziennikarz podkreślił, że należy również wyjaśnić, dlaczego miasto wyda ogromne pieniądze akurat u ludzi, którzy wspierają projekty Rafała Trzaskowskiego.

– Przypadki chodzą po ludziach, ale pytanie, czy to rzeczywiście był przypadek – stwierdził.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej