RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Polski program jądrowy. Ważne rozmowy polsko-amerykańskie

Piotr Naimski (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)
Piotr Naimski (fot. Artur Widak/NurPhoto via Getty Images)

„Cieszę się, że wspólnie widzimy, jak ważny to obszar dla obu naszych krajów” – napisał o rozmowach dotyczących polskiego programu energetyki jądrowej Piotr Naimski, sekretarz stanu w KPRM. Jak podkreślił pełnomocnik rządu do spraw strategicznej infrastruktury energetycznej, o tych ważnych dla Polski i USA sprawach rozmawiał z sekretarz energii Stanów Zjednoczonych Jennifer Granholm.

„Strefy wolne od LGBT” są jak UFO. Mocna opinia prawnika

Wszczęcie procedury ws. „stref wolnych od #LGBT” jest jak kolejne śledztwo ws. UFO – ocenił na antenie Polskiego Radia 24 prezes Ordo Iuris Jerzy...

zobacz więcej

„Była to pierwsza okazja, by z sekretarz Granholm porozmawiać o strategicznej współpracy przy polskim programie energetyki jądrowej. Cieszę się, że wspólnie widzimy, jak ważny to obszar dla obu naszych krajów w kontekście bezpieczeństwa, transformacji energetycznej, ale też rozwoju technologicznego i gospodarczego, w tym tworzenia nowych miejsc pracy” – napisał na Facebooku Piotr Naimski.

Dodał, że Warszawa chce też wzmocnić polsko-amerykański Strategiczny Dialog Energetyczny poprzez jeszcze ściślejszą współpracę w dziedzinie cyberbezpieczeństwa infrastruktury energetycznej i takie obszary jak magazynowanie energii, zaawansowane technologie jądrowe, elektromobilność i wykorzystanie wodoru.

Zobacz także ->  Ponad 40 proc. wyleczonych z COVID–19 ma objawy choroby po trzech miesiącach

„Cieszę się na dalszą współpracę i konkretne projekty, które razem chcemy realizować. Po zeszłotygodniowych spotkaniach w Warszawie i Sofii podczas szczytu Inicjatywy Trójmorza z dr Andrew Lightem, który kieruje sprawami międzynarodowymi w Departamencie Energii USA, jestem przekonany, że jesteśmy na dobrej drodze” – podkreślił.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej