RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

„Strefy wolne od LGBT” są jak UFO. Mocna opinia prawnika

Parada równości LGBT w Warszawie, 2021 rok (fot. P.Lapinski/Nur/Getty Images)
Parada równości LGBT w Warszawie, 2021 rok (fot. P.Lapinski/Nur/Getty Images)

Wszczęcie procedury ws. „stref wolnych od #LGBT” jest jak kolejne śledztwo ws. UFO – ocenił na antenie Polskiego Radia 24 prezes Ordo Iuris Jerzy Kwaśniewski. Podkreślił, że Bruksela ma świadomość, iż takie strefy nigdy w Polsce nie istniały, ale chętnie wszczyna kolejną procedurę przeciwko Warszawie.

Wojna w obozie anty–PiS? Biedroń boi się po powrocie Tuska

– Boję się, że powrót Tuska, dzisiaj przynajmniej, nie zwiastuje powiększenia elektoratu, ale większą nagonkę, większą polaryzację, więcej...

zobacz więcej

Komisja Europejska wszczęła procedurę naruszeniową przeciwko Polsce w związku ze „strefami wolnymi od LGBT”, które nigdy nie istniały w naszym kraju. Sprawa budzi wiele kontrowersji.

Teraz prawnik Jerzy Kwaśniewski stwierdził, że „wszczęcie procedury dotyczącej »stref wolnych od #LGBT« jest jak kolejne śledztwo ws. UFO. O jednym i drugim chętnie się mówi, jednego i drugiego nikt nigdy w Polsce nie widział.

Zobacz także ->  „PO nie pokona PiS samodzielnie”. Szczere wyznanie Schetyny

– Sprawa była już wyjaśniania, a KE w oficjalnym komunikacie przyznała, że otrzymała wyjaśnienia od polskiego rządu i nie jest w stanie przedstawić żadnego oskarżenia – zaznaczył.

Śmieją się z Trzaskowskiego. Tusk rusza w Polskę, a on nagle osiadł w ratuszu

„Gdańsk, Gdynia i Sopot” – piszą politycy PO i prześcigają się w reklamowaniu spotkań wyborców z Donaldem Tuskiem. „A Rafał Trzaskowski nagle...

zobacz więcej

Kwaśniewski dodał, że ws. rzekomych stref, w Unii Europejskiej panuje „dwójmyślenie”.

– Oficjalnie komunikaty nie mogą uderzyć w Polskę, bo nie ma takich podstaw prawnych, byłoby to niezgodne z traktatami. Jednak na poziomie politycznym Komisja Europejska próbuje zepchnąć Polskę i Węgry na margines życia politycznego UE – stwierdził.

Zobacz także ->  Czarnek, Szydło, Błaszczak – czołowi politycy PiS w ten weekend ruszają w Polskę

Ocenił, że w ten sposób Bruksela chce wprowadzić jednoznaczne wrażenie, że „w Polsce łamane są prawa człowieka i doprowadzić do wstrzymania środków europejskich”.

Stawiane są ostre zarzuty, chociaż unijni urzędnicy nie mają żadnych dowodów na poparcie swoich tez.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej