RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Czarnek, Szydło, Błaszczak – czołowi politycy PiS w ten weekend ruszają w Polskę

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (fot. PAP/B.Wójtowicz)
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (fot. PAP/B.Wójtowicz)

W weekend w całej Polsce politycy PiS będą promować program Nowy Ład. W sobotę z mieszkańcami Lubuskiego spotka się marszałek Sejmu Elżbieta Witek, szef MON Mariusz Błaszczak odwiedzi Małopolskę, a minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek – Lubelskie. Takich spotkań w całym kraju będzie jednak znacznie więcej.

Wojna w obozie anty–PiS? Biedroń boi się po powrocie Tuska

– Boję się, że powrót Tuska, dzisiaj przynajmniej, nie zwiastuje powiększenia elektoratu, ale większą nagonkę, większą polaryzację, więcej...

zobacz więcej

W weekendowych spotkaniach wezmą udział politycy Prawa i Sprawiedliwości, w tym marszałek Sejmu Elżbieta Witek, szef MON Mariusz Błaszczak, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, b. premier i europosłanka Beata Szydło, a także minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg oraz rzecznik rządu Piotr Müller. Podczas spotkań politycy będą przedstawiać i promować Polski Ład nowy program Zjednoczonej Prawicy.

Marszałek Witek spotka się w sobotę w południe z mieszkańcami lubuskiej gminy Lubsko, a o godz. 15 będzie w Otyniu.

Zobacz także ->  Tusk w TVN24: Nieważne ustawy, ważne, kto odsunie PiS od władzy

Z mieszkańcami Limanowej (woj. małopolskie) w sobotę spotka się o godz. 15 Mariusz Błaszczak, a lubelską gmin Poniatowa o godz. 18 odwiedzi Przemysław Czarnek wraz z posłanką PiS Gabrielą Masłowską. Również w sobotę Piotr Müller spotka się o godz. 12:30 z mieszkańcami Bytowa (woj. pomorskie).

Machałek na Dolnym Śląsku, a Milczanowska w woj. łódzkim

Śmieją się z Trzaskowskiego. Tusk rusza w Polskę, a on nagle osiadł w ratuszu

„Gdańsk, Gdynia i Sopot” – piszą politycy PO i prześcigają się w reklamowaniu spotkań wyborców z Donaldem Tuskiem. „A Rafał Trzaskowski nagle...

zobacz więcej

Wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek spotka się w sobotę o godz. 16 z mieszkańcami gminy Nowogrodziec na Dolnym Śląsku, a w niedzielę o godz. 16 z mieszkańcami Jeleniej Góry.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Z mieszkańcami powiatu radomszczańskiego (woj. łódzkie) spotka się w sobotę posłanka PiS Anna Milczanowska, a z mieszkańcami podwarszawskiego Raszyna poseł Zdzisław Sipiera.

Do poznania harmonogramu spotkań politycy zapraszają również w sieci.

Kompromitacja pracowników RASP. Nabrali się na fake newsa o premierze Morawieckim

Renata Grochal z Newsweeka i Janusz Schwertner, pracownik Onetu opublikowali fake newsa, który dotyczył szefa polskiego rządu. Informacją, która...

zobacz więcej

W niedzielę również o Polskim Ładzie


W niedzielnym spotkaniu z mieszkańcami małopolskich gmin Tuchów i Tarnów udział weźmie Beata Szydło. O godz. 14 spotka się ona z mieszkańcami Tuchowa, a o godz. 16 z mieszkańcami Tarnowa.

O godz. 18 w niedzielę Marlena Maląg odwiedzi gminę Kowal (woj. kujawsko-pomorskie).

Również w niedzielę posłanka PiS Joanna Lichocka spotka się z mieszkańcami Sieradza oraz gminy Warta (woj. łódzkie), a z mieszkańcami gminy Nowa Sarzyna w powiecie leżajskim (woj. podkarpackie) spotka się europoseł PiS Tomasz Poręba.

Zobacz także ->  Polski generał wyróżniony przez NATO. Gen. Błazeusz z ważną funkcją w kraju

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii.

Jego fundamenty to 7 proc. PKB na zdrowie; obniżka podatków dla 18 mln Polaków (w tym kwota wolna od podatku do 30 tys. zł i podniesienie progu podatkowego z 85,5 tys. zł do 120 tys. zł), inwestycje, które wygenerują 500 tys. nowych miejsc pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2500 zł.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej