RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Wojna w obozie anty–PiS? Biedroń boi się po powrocie Tuska

Europoseł Robert Biedroń (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Europoseł Robert Biedroń (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

– Boję się, że powrót Tuska, dzisiaj przynajmniej, nie zwiastuje powiększenia elektoratu, ale większą nagonkę, większą polaryzację, więcej wewnętrznych, niepotrzebnych starć – powiedział w rozmowie z „Faktem” jeden z liderów Lewicy, europoseł Robert Biedroń. Zaznaczył, że w PO źle potraktowano też Rafała Trzaskowskiego.

Ewakuacja harcerzy. Premier nadzorował sztab kryzysowy

Premier Mateusz Morawiecki nadzorował pracę sztabu kryzysowego w szkole podstawowej w Łukcie (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie ewakuowano członków...

zobacz więcej

Robert Biedroń ocenił, że wraz z powrotem Donalda Tuska do Polski rozpoczęła się kampania do parlamentu.

– Być może będą przyspieszone wybory. Tego nie wiemy, ale na pewno powrót lidera PO zmobilizował różne środowiska. Nas na Lewicy nie trzeba było mobilizować. Od tygodni jeździmy po Polsce. Jesteśmy przygotowani – powiedział.

Zobacz także ->  Tusk w TVN24: Nieważne ustawy, ważne, kto odsunie PiS od władzy

Dodał, że chociaż Tusk wrócił, to w sondażach opozycji jako całości poparcie nie wzrosło.

– Rośnie PiS-owi, maleje Hołowni. To chyba nie na taką zmianę czekaliśmy. Ja czekam na to, żeby powrót Tuska przełożył się na awans całej opozycji, żeby nie było kanibalizacji poszczególnych partii opozycyjnych – powiedział.

Śmieją się z Trzaskowskiego. Tusk rusza w Polskę, a on nagle osiadł w ratuszu

„Gdańsk, Gdynia i Sopot” – piszą politycy PO i prześcigają się w reklamowaniu spotkań wyborców z Donaldem Tuskiem. „A Rafał Trzaskowski nagle...

zobacz więcej

– Dziś Koalicja Obywatelska i Polska 2050 Hołowni zjadają siebie nawzajem. A chodzi o to, byśmy wszyscy zyskali. Im silniejsza opozycja, tym bardziej prawdopodobne będzie pokonanie PiS – uważa Biedroń.

– Ja trzymam za to kciuki. W każdej konfiguracji, w której to będzie możliwe, czy to obok siebie, czy idąc jako jeden wielki blok, trzeba wykorzystać szansę – podkreślił.

Zobacz także ->  Senator KO: Tusk to jeszcze większy anty-PiS, liderem powinien być Trzaskowski

– Boję się, że powrót Tuska, dzisiaj przynajmniej, nie zwiastuje powiększenia elektoratu, ale większą nagonkę, większą polaryzację, więcej wewnętrznych, niepotrzebnych starć. To, jak potraktowano Rafała Trzaskowskiego, jak zmarnowano ten kapitał, pokazuje, moim zdaniem, że z Tuskiem nie przyszły lepsze standardy i większa siła dla opozycji, lecz wewnętrzna rozgrywka interesująca może medialnie – ocenił.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej