RAPORT

Wojna na Ukrainie

Antonio Banderas dołączył do obsady filmu „Indiana Jones 5”

Antonio Banderas (fot. Juan Naharro Gimenez/Getty Images)
Antonio Banderas (fot. Juan Naharro Gimenez/Getty Images)

Kolejnym pochodzącym z Europy aktorem w obsadzie filmu o roboczym tytule „Indiana Jones 5” został Antonio Banderas („Desperado”, „Ból i blask”). Dołączył on do Phoebe Waller-Bridge („Współczesna dziewczyna"), Madsa Mikkelsena („Na rauszu”) i Thomasa Kretschmanna („King Kong”). W tytułowej roli Indiany Jonesa po raz piąty wystąpi Harrison Ford. W obsadzie filmu są jeszcze Boyd Holbrook i Shaunette Renee Wilson.

„Obcy” przerabiany na mały ekran. Bez jednej z charyzmatycznych postaci

Ellen Ripley, w którą wcieliła się Sigourney Weaver, to jedna z najsłynniejszych postaci kobiecych w historii kina. W kilku filmach serii „Obcy” z...

zobacz więcej

Podobnie jak w przypadku wszystkich innych informacji związanych z fabułą filmu „Indiana Jones 5", również szczegóły roli Antonio Banderasa pozostają tajemnicą. Jednak regularnie pojawiające się zdjęcia z planu kręconego w Wielkiej Brytanii filmu pozwalają na spekulacje odnośnie tego, o czym opowie.

Jedno z ostatnio ujawnionych zdjęć przedstawiało Phoebe Waller-Bridge w pełnej charakteryzacji i kostiumie. I choć wciąż nie wiadomo, czy aktorka zagra przyjaciółkę, czy wroga Indiany Jonesa, jej strój potwierdza, że akcja filmu rozgrywać się będzie częściowo w latach 60. ubiegłego wieku. Być może dokładnie w 1969 r., na co wskazują inne zdjęcia z planu, świadczące o tym, że w filmie zobaczymy paradę na cześć astronautów programu Apollo 11.

W filmie spodziewane są też retrospekcje z czasów II wojny światowej. Świadczyły o tym inne zdjęcia z planu, na których było widać kaskadera noszącego na głowie maskę przedstawiającą młodego Harrisona Forda. Wygląda więc na to, że przeciwnikami Indiany Jonesa po raz kolejny mogą być naziści.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Nicolas Cage nie zostanie Królem Tygrysów

Wcielił się w swojej karierze wiele ekscentrycznych postaci, ale Joe Exotic nie będzie kolejną z nich. Mimo wcześniejszych zapowiedzi stworzenia...

zobacz więcej

Piąty film o przygodach słynnego archeologa będzie pierwszym filmem serii, którego nie wyreżyseruje Steven Spielberg. Zastąpił go James Mangold („Logan: Wolverine”). „Indiana Jones 5” będzie też pierwszą częścią tego popularnego cyklu, którą wyprodukuje studio Disneya. Scenariusz filmu napisali Jez i John-Henry Butterworth.

Nominacja do Oscara otrzymana przez Banderasa za rolę w filmie Almodovara „Ból i blask” sprawiła, że po kilku słabszych latach w karierze hiszpański aktor znów zaczął otrzymywać propozycje udziału w ciekawych projektach. „Indiana Jones 5” to tylko jeden z nich. Banderasa zobaczymy też w ekranizacji gry wideo „Uncharted”, a usłyszymy w kolejnej części „Kota w butach”. Aktualnie można go też oglądać w kinach w filmie „Bodyguard i żona zawodowca”.

Premiera filmu „Indiana Jones 5” zaplanowana została na 29 lipca 2022 r.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej