RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Zerwane dachy i linie energetyczne. Dramat w powiecie gostynińskim

Na terenie powiatu odnotowano ok. 300 zgłoszeń (fot.Twoje Info)
Na terenie powiatu odnotowano ok. 300 zgłoszeń (fot.Twoje Info)

– W wyniku nawałnicy, która przeszła w środę w gminie Sanniki w powiecie gostynińskim (Mazowieckie) zostały naruszone konstrukcje budynków mieszkalnych, zerwane linie energetyczne średniego i wysokiego napięcia. Burza spowodowała, że wiele dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych zostało zablokowanych w związku z bardzo dużą ilością powalonych drzew – przekazał w rozmowie z portalem tvp.info bryg. Mariusz Ostrowski z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gostyninie.

Burze nad Śląskiem i Małopolską. Strażacy zasypywani są zgłoszeniami

W związku z burzami przechodzącymi w środę po południu nad woj. śląskim strażacy z tego regionu otrzymali do godz. 20 łącznie 540 zgłoszeń, w tym...

zobacz więcej

Mieszkańcy powiatu zgłaszali się po pomoc 270 razy. – Zgłoszeń będzie więcej, ok. 300. W tym jest ok. 84 zgłoszeń związanych z naruszeniem i zerwaniem konstrukcji dachowych – mówił.

– Podczas wichury została zniszczona także plebania w Osmolinie. Budynek został wyłączony z użytkowania, bo w bardzo znacznym stopniu została naruszona konstrukcja dachowa. Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał zakaz użytkowania tego obiektu – powiedział brygadier.

W czwartek główne działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu konstrukcji dachowych, usunięciu drzew, które spadły na budynki mieszkalne, gospodarcze. Strażacy odblokowali drogi dojazdowe, by komunikacja służb ratowniczych przebiegała bez utrudnień.

Zdjęcia ze zdarzenia otrzymaliśmy od pani Anny, mieszkanki gminy Sanniki, na adres twoje@tvp.info.

Zobacz także: Nawałnica na Mazurach. Powalone drzewa, pożar i przerwy w dostawach prądu [GALERIA]

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej