RAPORT

Pogarda

„Żądny krwi wampir” aresztowany. Zabił co najmniej dziesięcioro dzieci

Aresztowano 20-letniego Kenijczyka  (fot. Billy Mutai/Anadolu/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)
Aresztowano 20-letniego Kenijczyka (fot. Billy Mutai/Anadolu/Getty Images, zdjęcie ilustracyjne)

Najnowsze

Popularne

Detektywi aresztowali 20-latka, który przyznał się do zabicia co najmniej dziesięciorga dzieci – poinformowała w czwartek kenijska policja. Na Twitterze nazwała mężczyznę „żądnym krwi wampirem”, wyjaśniając, że z niektórych ofiar miał „wysysać krew”.

Lekarz-wampir z Wrocławia. Kim był Remigiusz D.?

Pracował w kilkunastu szpitalach w Polsce, jeździł karetką, patrolował ulice jako policjant. Zawsze marzył o tym, by zostać lekarzem. Zmarł na...

zobacz więcej

Masten Milimo Wanjala został aresztowany w środę w związku ze śmiercią dwojga dzieci, których porzucone ciała znaleziono w lesie w Nairobi. Z ustaleń śledczych wynika, że kontaktował się z matką jednej z ofiar i żądał okupu w zamian za uwolnienie dziecka.

Policja poinformowała, że podczas przesłuchania 20-latek przyznał się do zabójstwa co najmniej dziesięciorga dzieci w wieku 12-13 lat. Pierwszego morderstwa miał dokonać, kiedy miał 16 lat.

Jak podała agencja AFP, według funkcjonariuszy aresztowanie mężczyzny to duży krok w śledztwie dotyczącym fali uprowadzeń dzieci w Kenii. Zabójstwa i zaginięcia dzieci wywoływały społeczne oburzenie i protesty.

Policja poinformowała, że nie odnaleziono jeszcze ciał pozostałych dzieci, do których zamordowania przyznał się 20-latek. Dodała, że Wanjala nie przeprosił za swoje czyny i stwierdził, iż zabijanie ofiar „sprawiało mu dużą przyjemność”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej