RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Poddała się zabiegowi zwalczania potliwości. Nie przeżyła

Odalis Santos Mena zmarła w wieku 23 lat (Fot. Instagram/@odalis_sm)
Odalis Santos Mena zmarła w wieku 23 lat (Fot. Instagram/@odalis_sm)

Znana meksykańska instagramerka Odalis Santos Mena podpisała kontrakt z jedną z klinik. Miała w mediach społecznościowych zachwalać skuteczność operacji redukującej nadmierną potliwość. Wszystko skończyło się tragicznie. 23-latka zmarła.

Jej ciało leżało przy drodze. Nie żyje 26-letnia instagramerka

Ciało 26-letniej instagramerki Alexis Sharkey odnaleziono na poboczu drogi w Teksasie. Nie wiadomo, jaka jest przyczyna jej śmierci.

zobacz więcej

Według doniesień mediów młoda kobieta zgłosiła się na zabieg do jednej z klinik w meksykańskim mieście Guadalajara. Wcześniej podpisała kontrakt dotyczący promowania leczenia mającego na celu zmniejszenie potliwości pod pachami.

Zabieg miał polegać na wykorzystaniu energii cieplnej do usuwania gruczołów potowych, co z kolei miało wpłynąć na redukcję nieprzyjemnego zapachu ciała.

Odalis, która miała 146 tys. obserwujących, promowała leczenie w Internecie, zapewniając, że jest proste i bezpieczne. Ale zmarła po zabiegu po zatrzymaniu akcji serca.

Lokalna policja wszczęła śledztwo w sprawie jej śmierci.

Według „The Sun” do zgonu przyczynił się fakt, że… zabieg nie został przeprowadzony przez lekarzy – m.in. znieczulenie miał podać nie anestezjolog, tylko jeden z pracowników kliniki. Z raportu koronerów dowiadujemy się, iż przyczyną śmierci było połączenie znieczulenia ze sterydami, które przyjmowała kobieta.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej