RAPORT

Wojna na Ukrainie

Orki zaatakowały jacht. Nie pierwszy raz, wcześniej stado ruszyło na polską jednostkę

Eksperci domyślają się powodu takiego zachowania orek (fot. H.Hopkins/Getty Images)
Eksperci domyślają się powodu takiego zachowania orek (fot. H.Hopkins/Getty Images)

Kilka orek zaatakowało nad ranem jacht u brzegów Andaluzji – podała rządowa agenda SASEMAR, odpowiedzialna za bezpieczeństwo na wodach Hiszpanii. Do zdarzenia doszło w rejonie Cieśniny Gibraltarskiej. Służby ratownicze udzieliły pomocy dwuosobowej załodze jachtu.

Paralotniarz leciał tuż nad taflą wody. Wtedy wynurzył się rekin

Tragiczne zdarzenie u wybrzeży Jordanii. Paralotniarz został zaatakowany przez rekina, kiedy leciał tuż nad powierzchnią wody. Zwierzę odgryzło mu...

zobacz więcej

Jak poinformowała SASEMAR, w trakcie ataku w rejonie portu Tarifa załoga jednostki zastosowała się do zalecanych w takich przypadkach działań, wyłączając silnik jachtu oraz opuszczając maszt.

Agencja Atlas przypomina, że czwartkowy atak nastąpił w pobliżu miejsca, gdzie pod koniec czerwca grupa dziesięciu orek zaatakowała polski jacht „Rockandroll”, urywając mu ster. W efekcie zdarzenia jedna osoba została ranna.

Hiszpańskie media wskazują, że wraz z wybuchem pandemii i zmniejszeniem ruchu jednostek pływających nasiliły się ataki orek u brzegów Hiszpanii, głównie w rejonie Andaluzji i Galicji. Dotychczas potwierdzono już kilkanaście takich zdarzeń.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Cytowani przez portal Milenio eksperci twierdzą, że nietypowe zachowanie orek może wynikać z obawy dorosłych zwierząt przed zderzeniem ich młodych z jachtami.

Przeczytaj też: Niedźwiedź wszedł do hotelu w Nowym Smokowcu, teraz robi karierę w sieci

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej