RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Śmieją się z Trzaskowskiego. Tusk rusza w Polskę, a on nagle osiadł w ratuszu

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Mateusz Marek)
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski (fot. PAP/Mateusz Marek)

„Gdańsk, Gdynia i Sopot” – piszą politycy PO i prześcigają się w reklamowaniu spotkań wyborców z Donaldem Tuskiem. „A Rafał Trzaskowski nagle osiadł w ratuszu. Nie mówię, że to źle, bo ma tam chyba sporo roboty, ale jakoś mu się aktywność skończyła” – piszą dziennikarze. Z kolei działacze opozycji podkreślają, że Trzaskowski nie może pogodzić się z porażką. – Z każdym dniem coraz bardziej daje do zrozumienia, że w partii go zdradzono – mówią.

KE wszczęła procedurę przeciw Polsce. Waszczykowski: Robią wszystko, by rząd upadł

Komisja Europejska wszczęła procedurę naruszeniową przeciwko Polsce w związku ze „strefami wolnymi od LGBT”, które nigdy nie istniały w naszym...

zobacz więcej

Przez ostatnie miesiące Rafał Trzaskowski ciągle był w rozjazdach.  Zamiast zajmować się sprawami Warszawy – jest w końcu prezydentem stolicy – podróżował do Sopotu, Rzeszowa, Szczecina, Opola czy Zielonej Góry.

Co ciekawe, miał przy tym mocne wsparcie kolegów z PO. Teraz karta się odwróciła. Internet obiegło właśnie nagranie, na którym Trzaskowskiego ostro krytykuje Sławomir Neumann (poseł Platformy).

Zobacz także ->  Hołownia: Nie wskoczę Tuskowi na kolana. Rywalizujemy

Na filmiku słychać, jak podczas spotkania z wyborcami poruszony zostaje temat Trzaskowskiego. – Nie wiem, skąd ta wiara, że nagle Rafał Trzaskowski zrobił w nowym ruchu 30 procent – mówi Neumann i podkreśla, że prezydent Warszawy od dawna jest wiceszefem PO, a jakoś nie potrafił poprawić sondaży opozycji.

Morawiecki: Chyba założę koszulkę z napisem „konstytucja”

Nigdzie w traktatach kompetencje reformowania wymiaru sprawiedliwości nigdy nie zostały przekazane przez państwa członkowskie – mówił, zadowolony z...

zobacz więcej

Trzaskowski omija kolegów łukiem


Również dziennikarze są zgodni, że powrót Donalda Tuska oznacza koniec marzeń Trzaskowskiego o przejęciu sterów w opozycji. Jego wynik w wyborach prezydenckich był dobry, ale pojawienie się byłego premiera sprawiło, że Trzaskowski zszedł na drugi plan.

„Widzę w socialach, że Borys Budka z posłami PO/KO jeżdżą po Polsce, a Rafał Trzaskowski nagle osiadł w ratuszu. Nie mówię, że to źle, bo ma tam chyba sporo roboty, ale jakoś mu się aktywność skończyła jak nożem uciął” – żartuje w sieci dziennikarka „Newsweeka”. „Doprawdy ciekawe czemu” – dodaje.

Zobacz także ->  Duże zmiany w Zjednoczonej Prawicy. „PiS pokazało siłę. To m.in. efekt Tuska”

„Książę”, „Tusk ostentacyjnie zignorował go, nie pytając o zdanie”, „niedojrzały i zagubiony”, „choć do pięćdziesiątki brakuje tylko pół roku, wciąż jednak gra rolę »młodego, zdolnego«” – tak o do niedawna najpopularniejszym polityku opozycji, Rafale Trzaskowskim, pisze z kolei sympatyzujący z opozycją tygodnik „Polityka”.

Z kolei „Wprost” powołując się na rozmowę z politykami Platformy informuje, że w gronie bliskich współpracowników Trzaskowski przyznaje się do coraz ostrzejszej irytacji. – Z każdym dniem coraz bardziej daje do zrozumienia, że w partii go zdradzono i jego polityczna przyszłość w PO jest niepewna – ujawnia źródło gazety. Dodaje, że rozżalenie Trzaskowskiego jest na tyle duże, że unika kontaktów nawet z tymi politykami, którzy do niedawna stanowili jego najbliższą gwardię.

Ostry spór w Brukseli. Szydło mocno do szefowej lewicowej S&D

TK ocenił, że Polska nie musi respektować postanowienia TSUE o zawieszeniu Izby Dyscyplinarnej SN. „To atak na unijny porządek prawny” –...

zobacz więcej

Lider może być tylko jeden


W związku z dynamiczną zmianą sytuacji, Trzaskowski mocniej zaangażował się w sprawy stolicy. W czwartek ogłosił, że planuje ubieganie się o reelekcję. Zastrzegł jednak przy tym, że nie jest to jego ostateczna decyzja.

– Jestem prezydentem miasta stołecznego, i tak planuję ubieganie się o reelekcję. Natomiast nauczyło mnie życie polityczne tego, żeby nie podejmować decyzji kilka lat wcześniej w sposób definitywny, bo wszystko się może zmienić – ocenił w TOK FM.

Zobacz także ->  Polsce grozi polexit? Jeśli tak, Unię opuszczą też Niemcy i Francja

Wiceszef PO znów musi zacząć grać na siebie, bo koledzy z PO mają już nowego lidera i zamiast spotkań z Trzaskowskim, teraz reklamują liczne wydarzenia z Donaldem Tuskiem w roli głównej. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej