RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Michael B. Jordan zagra tytułową postać w nowej wersji „Afery Thomasa Crowna”

Michael B. Jordan (fot. Emma McIntyre/Getty Images)
Michael B. Jordan (fot. Emma McIntyre/Getty Images)

Wcześniej w tę postać wcielali się tacy gwiazdorzy jak Steve McQueen i Pierce Brosnan. Teraz Thomasem Crownem zostanie Michael B. Jordan. O projekcie nowej wersji „Afery Thomasa Crowna” z Jordanem w roli głównej mówi się od dawna, jednak dopiero teraz wydaje się, że jego realizacja ruszy z kopyta. Właśnie zatrudniono scenarzystę, który zajmie się stworzeniem nowej wersji tego filmu. To Wes Tooke, scenarzysta serialu „Jean–Claude Van Johnson” i filmu „Midway”.

Hugh Jackman na planie „X–Men” przechodził katusze. „Zrzucali go raz za razem”

Laureatka Oscara w najnowszym wywiadzie wróciła wspomnieniami do pracy nad trylogią „X–Men”. Jedną z gwiazd produkcji był Hugh Jackman, który...

zobacz więcej

Jak donosi portal Deadline, Jordan będzie też jednym z producentów nowej „Afery Thomasa Crowna”. Razem z braćmi Joem i Anthonym Russo („Avengers: Koniec gry”) wyprodukuje ją dla studia MGM. Według portalu projekt tego filmu jest traktowany priorytetowo, póki Michael B. Jordan jest jednym z najgorętszych nazwisk w branży.

Oryginalna „Afera Thomasa Crowna” z 1968 r. opowiada historię bostońskiego potentata, samotnika w szykownym garniturze. Crown to człowiek o nieprzeciętnym umyśle, który obmyślił obrabowanie banku dla czystej przyjemności odczuwania napięcia.
B Trafia jednak swój na swego, gdy rozwikłania sprawy podejmuje się Vicky Anderson. Umiejętnie szafuje uwodzicielskim urokiem, prowadząc grę w kotka i myszkę. Przekonana, że za rabunkiem stoi Crown, stara się go sprowokować jedyną rzeczą, której ten nie może mieć: sobą samą – czytamy w oficjalnym opisie filmu Normana Jemisona, w którym obok Steve'a McQueena zagrała Faye Dunaway.

Film Jemisona doczekał się już jednego remake'u. Był to nakręcony w 1999 r.u przez Johna McTiernana film pod tym samym tytułem. W rolach głównych wystąpili w nim Pierce Brosnan i Rene Russo.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Michaela B. Jordana można było ostatnio zobaczyć w filmach „Tylko sprawiedliwość” i „Bez skrupułów” Toma Clancy'ego. Kolejną produkcją z jego udziałem jest animowany serial „What If...?”, w którym użyczy głosu swojej postaci, Erikowi Killmongerowi, w którą wcielił się w filmie „Czarna Pantera”. Aktor jest w trakcie zdjęć do filmu „A Journal for Jordan” reżyserowanego przez Denzela Washingtona. Jordan zadebiutuje też jako reżyser trzecią częścią bokserskiej serii „Creed”.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej