RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Nawałnica na Mazurach. Powalone drzewa, pożar i przerwy w dostawach prądu [GALERIA]

Strażak przekazał, że nikomu nic się nie stało (fot. Twoje Info)
Strażak przekazał, że nikomu nic się nie stało (fot. Twoje Info)

Przez Nowe Miasto Lubawskie (Warmińsko-Mazurskie) w środę późnym wieczorem przeszła gwałtowna nawałnica. Wiatr przewracał drzewa, doszło też do pożaru. Wystąpiły przerwy w dostawach prądu. Nikomu nic się nie stało – poinformował w rozmowie z portalem tvp.info bryg. Józef Dobies, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej. Zdjęcia ze zdarzenia otrzymaliśmy od czytelnika na adres twoje@tvp.info.

Pożar w Grudziądzu. Pali się lokomotywownia [GALERIA]

– O godz. 18:27 otrzymaliśmy zgłoszenie, że pali się na ul. Waryńskiego w Grudziądzu (kujawsko-pomorskie) nieczynna lokomotywownia. Na miejsce...

zobacz więcej

– W Brodnickim Parku Krajobrazowym drzewo przewróciło się na słup energetyczny w ośrodku wypoczynkowym Partęczyno w gminie Tereszewo. Słup został powalony na ziemię – przekazał.

– Teraz ośrodek jest zasilany przez kabel energetyczny prowadzony w ziemi. Obok tego słupa zostały uszkodzone także cztery kolejne – poinformował bryg. Józef Dobies.

– Częściowo uporaliśmy się z awarią. Zostały pojedyncze przypadki, gdzie dokonujemy uprzątnięć na drodze bądź posesjach. Do wieczora powinniśmy wszystko zakończyć – mówił.

„Pogoda diametralnie się zmieniła”. Gradobicie w Małopolsce [GALERIA]

„O godzinie 13.30 rozhulała się nawałnica. Mimo prognoz od rana na niebie nic na to nie wskazywało. Mapy z aktualnymi wyładowaniami wskazywały, że...

zobacz więcej

Pożar stodoły


Około godz. 24:00 doszło także do pożaru drewnianej stodoły w Skarlinie. Stodoła spłonęła, zniszczeniu uległ przetrzymywany w niej sprzęt rolniczy (pług, sadzarka do ziemniaków rozsiewacz nawozu, brony). Działania zakończono o 4:15. Pożar gasiły 2 zastępy PSP i 6 zastępów OSP.

Strażacy w ciągu nocy interweniowali 23 razy.

Zobacz także: Burze nad Śląskiem i Małopolską. Strażacy zasypywani są zgłoszeniami

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej