RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Hołownia: Nie wskoczę Tuskowi na kolana. Rywalizujemy

Szymon Hołownia o Donaldzie Tusku powiedział, że na pewno nie jest jego wrogiem (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Szymon Hołownia o Donaldzie Tusku powiedział, że na pewno nie jest jego wrogiem (fot. PAP/Radek Pietruszka)

– Nie wskoczę Tuskowi na kolana. Prywatnie odnoszę się do niego niezwykle życzliwie, a na scenie politycznej rywalizujemy – powiedział w wywiadzie dla „Super Expressu” lider Polski 2050 Szymon Hołownia.

Hołownia o Tusku: Dżihady mnie nie kręcą

Dla mnie nie jest realnym światem, przy całym moim niekłamanym szacunku do Donalda Tuska, to, że zapisuje teraz nas wszystkich do metafizycznej...

zobacz więcej

Hołownia pytany, „czy spodziewał się, że powrót Donalda Tuska zabierze Polsce 2050 tyle punktów procentowych poparcia”, odpowiedział twierdząco. „My dopiero do ludzi docieramy, dopiero uczą się, z czym nas jeść. Więc uważam, że to i tak jest OK” – dodał.

Przypomniał, że przy pojawieniu się Trzaskowskiego w kampanii prezydenckiej poparcie dla Polski 2050 spadło o 13 punktów.

Efekt Budki, Trzaskowskiego i Tuska


„Mam deja vu. To jest kolejny efekt zmiany przywództwa w Platformie. Był efekt Budki, Trzaskowskiego, teraz jest efekt Tuska” – przypomniał. „Jak będzie, przekonamy się jesienią” – przekonywał. „Naszym celem jest dziś ustanie tego wybuchu bomby w sąsiedztwie. Jeśli dotrzemy do 7-10 proc. wyborców, to jesteśmy w domu. I to jest nasz cel na drugą połowę tego roku” – wyjaśnił lider Polska 2050.

Dramat Hołowni i oddech ulgi Lewicy. Ekspert o zaskakującym efekcie Tuska

Po kilku dniach zaangażowania w polską politykę Donald Tusk poleciał na wakacje do Chorwacji. – Zobaczymy, jak odbiorą to obywatele, bo na razie na...

zobacz więcej

Pytany, czy rozmawiał już z Tuskiem po jego powrocie i czy był zaskoczony tym, że Tusk nazwał go swoim przyjacielem, Szymon Hołownia powiedział: „na pewno nie jest moim wrogiem”.

„Prywatnie odnoszę się do niego niezwykle życzliwie, a na scenie politycznej rywalizujemy. Odnoszę się do niego z szacunkiem i sympatią” – wyjaśnił Hołownia, dodając, że rozmawiali krótko telefonicznie.

Hołownia też chce odsunąć PiS od władzy


Podkreślił, że powrót Donalda Tuska „sprawił, że kontakty się bardzo zintensyfikowały, więc wszyscy ze wszystkimi znów zaczęli rozmawiać”.

„My będziemy się starali zrobić wszystko, co się da, żeby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy. I nie, nie planuję wskoczyć przy tym Tuskowi na kolana” – zapowiedział.

Zobacz także: Opozycja chce burz, PiS-owi opłaca się normalne życie po pandemii

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej