RAPORT

Tusk kontra Tusk

Sondaż: Na największe poparcie może liczyć Zjednoczona Prawica

Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Paweł Supernak)
Jarosław Kaczyński (fot. PAP/Paweł Supernak)

Na Zjednoczoną Prawicę chce głosować 34 proc. zadeklarowanych wyborów, na Koalicję Obywatelską 24 proc., a na Polskę 2050 20 proc. – wynika z najnowszego sondażu Social Changes na zlecenie portalu wPolityce.pl. Lewica uzyskałaby 9 proc., a Konfederacja 7 proc.

Sondaż. Mocno straciło jedno ugrupowanie

Gdyby wybory odbywały się w lipcu, PiS poparłoby 36 proc. zdecydowanych uczestników głosowania, KO – 16 proc., Polskę 2050 Szymona Hołowni – 13...

zobacz więcej

Poniżej progu wyborczego znalazły się Polskie Stronnictwo Ludowe z 4 proc. poparcia i Kukiz' 15 z wynikiem 1 proc. Natomiast 1 proc. badanych nie wie, na które grupowanie oddałoby swój głos.

Od badania sprzed tygodnia Zjednoczona Prawica poprawiła wynik o 1 pkt proc. Najwięcej – 3 punkty – zyskała Koalicja Obywatelska, z kolei Polskie Stronnictwo Ludowe zyskało 2 punkty.

Polska 2050 straciła 4 punkty; po 1 punkcie straciły Konfederacja oraz Kukiz’15. Wynik Lewicy pozostaje bez zmian.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Sondaż dla „WP”. Na PiS zagłosowałoby 35,2 proc. badanych, złe wieści dla Hołowni

Gdyby wybory do Sejmu odbywały się w najbliższą niedzielę, na PiS zagłosowałoby 35,2 proc. badanych, na KO – 21,3 proc., na Polskę 2050 – 16,5...

zobacz więcej

Deklarowana frekwencja wynosi 70 proc.; 45 proc. zaznaczyło opcję, że zdecydowanie chce głosować, a 25 proc – „raczej tak”. 19 proc. odpowiadających, że nie chce głosować; 10 proc. zadeklarowało, że raczej tego nie zrobi, a 9 proc. jest zdecydowanych, by nie głosować. 11 proc. nie ma zdania, czy będzie głosować, czy nie.

Badanie zostało zrealizowane od 9 do 12 lipca metodą CAWI (Computer Assisted Web Interview) na panelu internetowym na ogólnopolskiej próbie 1062 Polaków, reprezentatywnej pod względem płci, wieku, wielkości miejsca zamieszkania.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej