RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Premier Holandii: przywracamy rekomendację pracy zdalnej z domu

Premier Mark Rutte w holenderskim parlamencie (fot. Niels Wenstedt/BSR Agency/Getty Images)
Premier Mark Rutte w holenderskim parlamencie (fot. Niels Wenstedt/BSR Agency/Getty Images)

Podczas debaty w parlamencie na temat rządowej walki z koronawirusem premier Holandii Mark Rutte zapowiedział przywrócenie rekomendacji pracy z domu.

Orban broni prawa chroniącego dzieci. Unijnym krytykom zarzucił „postawę kolonialną”

Premier Węgier Viktor Orban zarzucił w piątek „postawę kolonialną” unijnym liderom krytykującym węgierskie prawo o ochronie dzieci. Szef rządu...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Podczas parlamentarnej debaty nad rządową polityką walki z COVID-19 na premiera posypały się gromy. Nie oszczędzali go nie tylko posłowie opozycji, ale również jego własnej partii.

Posłanka Aukje de Vries z liberalnej VVD, której przewodniczy Rutte, mówiła, że „słusznie krytykuje się beztroską postawę premiera podczas czerwcowej konferencji prasowej”.

De Vries odnosiła się do wspólnej konferencji premiera Marka Ruttego i ministra zdrowia Hugo de Jonge, którzy informowali o zniesieniu praktycznie wszystkich obostrzeń wprowadzonych wcześniej w związku z pandemią.

„Rząd zmarnował efekty wielomiesięcznej blokady w dwa weekendy” – uważa posłanka Attje Kuiken z Partii Pracy (PvdA); reprezentujący Partię Socjalistyczną (SP) poseł Maarten Hijink ocenił politykę gabinetu jako „żenującą”. Wbrew wcześniejszym doniesieniom mediów nie pojawił się jednak wniosek o odwołanie ministra zdrowia.

Premier Rutte, odpowiadając na krytykę parlamentarzystów, zapowiedział przywrócenie rekomendacji pracy z domu. – Pracuj w domu tak często, jak tylko to możliwe – mówił w parlamencie Rutte.

Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM) informował wcześniej, że prawie 7 proc. osób chorych na COVID-19 zaraziło się w pracy.

Zobacz także: „Dla takiego kraju nie ma miejsca w Unii”. Premier Holandii grozi Węgrom

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej