RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Kumoch: Polska walczy o swoją pozycję, jak każde inne państwo

– Każde państwo, każdego dnia walczy o to by było, jak najsilniejsze, jak najbardziej poważane i by jego interesy były w jak najlepszym stopniu chronione. Polska walczy o swoją pozycję, jak każde inne państwo na świecie. Jeśli ja mogę w jakikolwiek sposób tę walkę wesprzeć, to będzie to dla mnie ukoronowanie całej mojej dotychczasowej kariery dyplomatycznej – mówi powołany we wtorek na szefa prezydenckiego Biura Polityki Międzynarodowej Jakub Kumoch.

Prezydent wręczył nominacje nowym ministrom w swojej kancelarii

Prezydent Andrzej Duda dokonał we wtorek zmian w swej kancelarii. Odwołał Krzysztofa Szczerskiego z funkcji szefa Biura Polityki Międzynarodowej i...

zobacz więcej

Prezydent Andrzej Duda dokonał we wtorek zmian w swej kancelarii: odwołał Krzysztofa Szczerskiego z funkcji szefa Biura Polityki Międzynarodowej i powołał na to stanowisko Jakuba Kumocha.

W mediach społecznościowych Kancelarii Prezydenta udostępniono krótkie nagranie-wizytówkę nowo powołanego ministra.

– Do przedwczoraj byłem ambasadorem w Turcji, a wcześniej w Szwajcarii i Liechtensteinie. Dzisiaj prezydent RP powierzył mi obowiązki sekretarza stanu i szefa Biura Polityki Międzynarodowej (...). Po dziewięciu latach wracam do Polski i jest to dla mnie olbrzymi zaszczyt, że mogę dołożyć swoje okrążenie w tej wielkiej sztafecie budowania pozycji międzynarodowej Polski – powiedział Kumoch.

Wskazywał, że każde państwo, każdego dnia walczy o to, by było jak najsilniejsze, jak najbardziej poważane, a jego interesy były w jak najlepszym stopniu chronione. – Polska jest jednym z tych państw. Polska walczy o swoją pozycję, jak każde inne państwo na świecie. Jeżeli ja mogę w jakikolwiek sposób tę walkę wesprzeć, to będzie to dla mnie ukoronowanie całej mojej dotychczasowej kariery dyplomatycznej – oświadczył nowy szef BPM.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej