RAPORT:

#FabrykahejtuPO

Specjalista o szczepieniach podtrzymujących. Czy, kiedy i jakim preparatem?

Dr n. farm. Magdalena Skarżyńska z Instytutu Zmysłów w Kajetanach odpowiadała w TVP Info na pytania dotyczące szczepień, także tych podtrzymujących. Bo „to, że będą musiały być wykonywane za jakiś czas szczepienia podtrzymujące pewnie okaże się faktem” – oceniła.

Koronawirus w Polsce. Nowe dane o zakażeniach i zgonach

Koronawirus w Polsce. We wtorek 13 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 96 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby...

zobacz więcej

Dr n. farm. Magdalena Skarżyńska z Instytutu Zmysłów w Kajetanach zapytana o szczepienia podtrzymujące i to kiedy i jakim preparatem będą wykonywane wskazała, że w tej spawie nie mamy jasnych wytycznych.

– Na razie każdy kto przeszedł pełny cykl szczepień uzyskuje certyfikat, który jest ważny rok. To co się wydarzy po wygaśnięciu tego certyfikatu to się dopiero okaże. Są cztery nowe preparaty, które są w procedurze wstępnej oceny dokumentacji w UE – wyjaśniła i dodała, że to co się „wydarzy za pół roku może nas jeszcze zaskoczyć”.

– To, że będą musiały być wykonywane za jakiś czas szczepienia podtrzymujące pewnie okaże się faktem. Natomiast w jakim to będzie okresie tego jeszcze nie wiemy – wyjaśniła.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej