RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nowi ministrowie w Kancelarii Prezydenta. Znamy nazwiska

Najnowsze

Popularne

Prezydent Andrzej Duda we wtorek wręczy nominacje dwojgu nowym ministrom w swojej Kancelarii. Pierwszym z nich – o czym informowały media – jest Jakub Kumoch, który zastąpi na stanowisku Krzysztofa Szczerskiego. Bogna Janke zostanie mianowana sekretarzem stanu odpowiedzialnym za dialog społeczny – wynika z informacji portalu tvp.info. W zakresie jej obowiązków będzie nadzorowanie pracy Biura Dialogu i Korespondencji.

Polski ambasador ostro do rosyjskiego. „Niech Pan ujawni dokument, będzie Pan odkrywcą”

Rosyjski ambasador w Bernie, Siergiej Garmonin, oskarżył Polskę o to, że zawierając pakt o nieagresji w 1934 roku z Niemcami dołączyła do niego...

zobacz więcej

Z informacji portalu tvp.info wynika, że jedną z osób, którym we wtorek prezydent Andrzej Duda wręczy nominację, jest Bogna Janke.

Bogna Janke dołącza do Kancelarii Prezydenta


Janke urodziła się 9 lipca 1973 r. w Białymstoku, wychowała w Olsztynie, a w 1997 r. ukończyła studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim na kierunku filologia germańska. Jest absolwentką studiów doktoranckich na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Od 1998 r. pracowała jako dziennikarka i reporterka – m. in. w Polskiej Agencji Prasowej i TVN24. Jako przedsiębiorca wydawała własne media; była redaktor naczelną lokalnego tygodnika „Gazeta Południa”. Współtworzyła ogólnopolski portal blogowy Salon24.pl, a w ostatnich latach samodzielnie zarządzała portalem.

Zobacz także: Duda o ubiegłorocznej kampanii. „Ten moment był dla mnie najtrudniejszy” Była wolontariuszką Fundacji Świętego Mikołaja w projekcie „Mama w pracy”, a następnie fundatorką i prezesem Fundacji Warszawskie Szpitale Polowe. Jej celem było stworzenie ekspozycji upamiętniającej szpitale polowe z powstania warszawskiego. Stworzyła serwis internetowy www.szpitale1944.pl.

Prezydent o zmianach w KPRP: Nie chciałem rewolucji

Nie chciałem rewolucji i dlatego proces zmian kadrowych w Kancelarii Prezydenta był rozciągnięty w czasie; to kancelaria, która doprowadziła do...

zobacz więcej

Już kilka tygodni temu zapowiadano, że roszady w Kancelarii Prezydenta mają nastąpić w połowie lipca.

Nowe osoby w otoczeniu Andrzeja Dudy


Zmiana na stanowisku szefa Biura Polityki Międzynarodowej wynika z faktu nominacji Krzysztofa Szczerskiego na ambasadora, stałego przedstawiciela RP przy ONZ, którą w czerwcu wręczył mu szef MSZ Zbigniew Rau. Zapowiadano wówczas, że obowiązki Szczerski przejąć ma w połowie sierpnia.

Jego zadania w Kancelarii Prezydenta przejąć ma Jakub Kumoch, dotychczasowy ambasador RP w Turcji, a latach 2016-20 kierujący polską placówką w Szwajcarii i Liechtensteinie. To on przyczynił się m.in. do nagłośnienia pracy grupy Aleksandra Ładosia i faktu masowego ratowania przez polską dyplomację Żydów z Zagłady.

Uroczystość wręczenia nominacji ministrom w Kancelarii Prezydenta odbędzie się we wtorek o godz. 15.

Zobacz także: Władze Warszawy: „Nie ma miejsca” na ulice Polaków, którzy ratowali Żydów

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej