RAPORT:

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Nagrody w loterii szczepionkowej bez podatku PIT. Jest rozporządzenie

Loteria jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID–19 (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)
Loteria jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID–19 (fot. Forum/Mateusz Wlodarczyk)

Wygrane w loterii szczepionkowej powyżej 2280 zł nie będą opodatkowane PIT – wynika z rozporządzenia podpisanego przez ministra finansów, funduszy i polityki regionalnej Tadeusza Kościńskiego. Resort przypomina, że nagrody o niższej wartości są zwolnione z PIT na podstawie ustawy.

Dworczyk: W weekend przekroczyliśmy 15 mln osób w pełni zaszczepionych

W weekend przekroczyliśmy 15 mln osób w pełni zaszczepionych – poinformował w poniedziałek na Twitterze szef KPRM Michał Dworczyk. W Polsce od...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

„Minister Tadeusz Kościński wspiera działania mające zwiększyć zainteresowanie Polaków szczepieniami przeciw COVID–19. Wyrazem tego jest rozporządzenie, na mocy którego nagrody otrzymane w Loterii o wartości przekraczającej 2280 zł nie będą opodatkowane PIT” – poinformowało Ministerstwo Finansów.

Resort wyjaśnił, że rozporządzenie zostało wydane na wniosek Totalizatora Sportowego, który jest organizatorem „Loterii Narodowego Programu Szczepień”. Zgodnie z rozporządzeniem nagrody o wartości przekraczającej 2280 zł nie będą opodatkowane PIT.

MF zaznacza, że rozporządzenie uzupełni rozwiązanie ustawowe zwalniające od podatku jednorazowe wygrane w loteriach promocyjnych o wartości niższej niż 2280 zł.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Delta zagraża Europie. To najbardziej niebezpieczny wariant koronawirusa

Delta, dotychczas najbardziej zaraźliwy wariant koronawirusa, jest obecny w prawie stu krajach na świecie i poważnie zagraża Europie. Naukowcy...

zobacz więcej

„Dzięki temu wszystkie nagrody otrzymane w »Loterii Narodowego Programu Szczepień« będą zwolnione od podatku dochodowego, czyli zarówno wygrane natychmiastowe (200 zł, 500 zł), jak i nagrody w postaci hulajnóg, samochodów czy gotówki (50 tys. zł, 100 tys. zł, a nawet 1 mln zł)” – wyjaśniło ministerstwo.

Rozporządzenie zostało podpisane przez Kościńskiego w poniedziałek. Wejdzie w życie w środę.

Ogólnopolska Loteria Narodowego Programu Szczepień jest jedną z form zachęty do szczepienia przeciw COVID–19. Mogą wziąć w niej udział wszystkie osoby pełnoletnie, które dokonały kompletnej procedury zaszczepienia przeciwko COVID–19 i zarejestrują się w loterii do 30 września 2021 r.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej