RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ważna inwestycja na Mazowszu oddana do użytku. Ułatwi funkcjonowanie wojska

Przebudowana i poszerzona droga krajowa nr 61 na odcinku Legionowo-Zegrze Południowe otwarta i oddana do użytku. Minister obrony Mariusz Błaszczak podkreślał, że to duże ułatwienie dla mieszkańców, ale także dla Wojska Polskiego. Ułatwi też dojazd do nowego szpitala wojskowego w Legionowie. – Jak ktoś wyśmiewa się z Polskiego Ładu, to wyśmiewa się z nadziei Polaków na bezpieczne drogi – mówił z kolei minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Prezes Kaczyński: O Polskim Ładzie rozsiewane są cyniczne kłamstwa [WIDEO]

Wicepremier Jarosław Kaczyński ostrzegł, że w przestrzeni publicznej rozsiewane są kłamstwa o programie Polski Ład. Na spotkaniu z mieszkańcami...

zobacz więcej

Minister obrony zwrócił uwagę, że tą drogą mieszkańcy powiatu legionowskiego udają się do Warszawy.

Otwarcie drogi Legionów-Zegrze Południowe


– Ta droga stanowi też połączenie komunikacyjne dla mieszkańców Warszawy nad Zalew Zegrzyński, czyli tradycyjne miejsce wypoczynku – podkreślił Mariusz Błaszczak.

Podkreślił, że łączy ona Warszawę z Mazurami i jest wykorzystywana bardzo intensywnie. – Wcześniej świadczyły o tym korki; dziś po poszerzeniu droga nr 61 na tym ważnym odcinku została odkorkowana – wskazał.

Nowe chodniki, trasy rowerowe i podniesione bezpieczeństwo


Rozbudowa drogi krajowej nr 61 na długości ok. 1,8 km polegała na wybudowaniu drugiej jezdni i ograniczeniu dostępności do drogi głównej ze zjazdów bramowych. Zbudowane zostały drogi dojazdowe, zlikwidowano część istniejących skrzyżowań i włączono je do dróg dojazdowych. W ramach inwestycji wybudowane zostały również ciągi pieszo-rowerowe, urządzenia ochrony środowiska i bezpieczeństwa ruchu drogowego. – Tak wygląda Polski Ład w praktyce. To wielkie inwestycje drogowe, wczoraj została podpisana umowa na odcinek Via Carpatia na południe od Rzeszowa, dzisiaj oddajemy drogę prowadzącą przez Legionowo, a jutro będziemy oddawać do użytkowania fragment Via Baltica od Ostrowi Mazowieckiej w kierunku Łomży. Nie mogę nie powiedzieć o 20-km obwodnicy Pułtuska czy inwestycjach w podwyższenie bezpieczeństwa – wymieniał szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Polski Ład: Jak będzie wyglądać ulga rehabilitacyjna i odliczenie podatku na leki?

Program Polski Ład nie zawiera propozycji likwidacji ulgi rehabilitacyjnej, w tym odliczenia na leki; ulga rehabilitacyjna jest odliczana od...

zobacz więcej

Zapewnił, że nowo budowane polskie drogi należą do najnowocześniejszych nie tylko w Europie, ale i na świecie. Wyraził przekonanie, że „w ciągu kliku lat będziemy w nowej rzeczywistości, będziemy się poruszać bezpiecznymi i przewidywalnymi drogami, również tymi samorządowymi”.

To nie koniec inwestycji na północ od Warszawy


– To jest Polski Ład w praktyce, a jak ktoś się z tego ładu wyśmiewa, to wyśmiewa się z nadziei Polaków na bezpieczne drogi – powiedział w Legionowie Andrzej Adamczyk.

W grudniu 2020 r. podpisana została umowa na zaprojektowanie i rozbudowę 4,5-km, kolejnego odcinka DK61 pomiędzy Legionowem a Zegrzem. Kierowcy od obwodnicy Jabłonny do obwodnicy Serocka (ok. 26 km) będą mieli do dyspozycji dwie jezdnie po dwa pasy ruchu. Zakończenie prac przewidziane zostało w II kwartale 2024 r.

Zobacz także: Premier: Idziemy do przodu i się nie zatrzymamy [WIDEO]
teraz odtwarzane
Premier: Idziemy do przodu i się nie zatrzymamy

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej