RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Spotkanie Morawiecki – Von der Leyen. Jakie tematy będą poruszone?

Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen i premier Mateusz Morawiecki (fot. TT/KPRM)
Przewodnicząca KE Ursula von der Leyen i premier Mateusz Morawiecki (fot. TT/KPRM)

Wieczorem w Brukseli premier Mateusz Morawiecki spotka się z przewodniczącą Komisji Europejskiej Ursulą von der Leyen. Podczas roboczej kolacji politycy będą rozmawiać na aktualne tematy.

Premier: Idziemy do przodu i się nie zatrzymamy [WIDEO]

– Naprawiliśmy zepsuty system finansów publicznych, gdzie w czasach PO i PSL jak przez durszlak przechodziły pieniądze do mafii podatkowych, do...

zobacz więcej

O spotkaniu poinformował rzecznik Komisji Europejskiej. – Głównym tematem spotkania jest Europejski Zielony Ład i jego realizacja. Nie wyklucza to możliwości dyskusji na inne tematy – przekazał Eric Mamer.

Rozmowy na temat transformacji energetycznej zapowiadał w poniedziałek premier COVID-19 na konferencji poświęconej „Śląskiemu Ładowi”.

– Będziemy z panią przewodniczącą dyskutować o tym, co jest niezbędne, aby ta transformacja była z jednej z strony zakończona sukcesem, ale z drugiej strony żeby nie charakteryzowała się wysokimi kosztami społecznymi, a najlepiej żeby była amortyzowana przez różne programy – wyjaśnił. szef polskiego rządu.

Zielony Ład


W środę Komisja Europejska ma przedstawić pakiet przepisów, które pozwolą na realizację „Zielonego Ładu”, przewidującego neutralność klimatyczną Unii Europejskiej do 2050 roku.

Rozmowy polskiego premiera z przewodniczącą Komisji Europejskiej mają także dotyczyć planu na wykorzystanie pieniędzy z unijnego Funduszu Odbudowy po pandemii COVID-19. Polska przesłała program do Komisji na początku maja i teraz toczą się negocjacje na linii Warszawa-Bruksela przed ostatecznym jego zatwierdzeniem. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej