RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Mieszanie szczepionek? Ważny apel WHO

Świat zmaga się z pandemią koronawirusa (fot. PAP/EPA/HOTLI SIMANJUNTAK)
Świat zmaga się z pandemią koronawirusa (fot. PAP/EPA/HOTLI SIMANJUNTAK)

Tajlandia jest pierwszym na świecie krajem, który zdecydował się podawać różne szczepionki na COVID-19 tym samym osobom. Miałoby to wzmocnić odporność na wirusa w obliczu wzrostu liczby nowych przypadków. Światowa Organizacja Zdrowia apeluje, aby nie stosować takich praktyk.

Rosja. Trzeci dzień z rzędu wykryto ponad 25 tys. zakażeń koronawirusem

W ciągu minionej doby w Rosji wykryto 25 033 nowe zakażenia koronawirusem – podał w niedzielę sztab rządowy. Tym samym, trzeci dzień z rzędu...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Decyzja władz Tajlandii to reakcja na nowe zachorowania, mimo wcześniejszych szczepień. Szacuje się, że ponad 600 lekarzy i pielęgniarek w tym kraju zachorowało na COVID-19, mimo że wcześniej podano im chiński preparat Sinovac.

Teraz osobom, które otrzymały pierwszą dawkę chińskiej szczepionki, zostanie podany produkt firmy AstraZeneca. Osoby w pełni zaszczepione przy użyciu chińskiego Sinovacu otrzymają trzecią dawkę brytyjsko-szwedzkiego koncernu.

Niepokój WHO


Informacje te wzbudziły zaniepokojenie ekspertów i Światowej Organizacji Zdrowia. Twierdzą oni, że takie praktyki mogą być niebezpieczne. Według WHO może to wywołać chaos w krajach, w których nie ma wystarczającej liczby dawek konkretnego preparatu.

Na całym świecie na COVID-19 zmarło dotąd 4 mln 34 tys. osób, a łączna liczba zakażeń to 186 mln. Takie dane podają naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa, którzy zajmują się monitorowaniem pandemii. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej