RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Burza przewracała kajaki i niszczyła namioty. Ewakuacja 318 osób z obozu harcerskiego

Komendant zarządził ewakuację do murowanego budynku na terenie obozowiska (fot. Shutterstock)
Komendant zarządził ewakuację do murowanego budynku na terenie obozowiska (fot. Shutterstock)

Najnowsze

Popularne

318 osób z obozu harcerskiego w Czernicy w gminie Brusy, w Borach Tucholskich, zostało ewakuowanych do murowanego obiektu położonego na terenie obozowiska. Burza przewróciła kajaki z ośmioma osobami i położyła 15-20 namiotów – poinformował oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Chojnicach mł. bryg. Henryk Koźlewicz.

„Jesteśmy odcięci od świata”. Błyskawiczna powódź na Sądecczyźnie

Kolejny raz niekorzystne warunki atmosferyczne nękają mieszkańców Sądecczyzny. W Starym Sączu i w gminie Łososina Dolna ulewne deszcze doprowadziły...

zobacz więcej

Burza nad Czernicą przeszła ok. godz. 17. Z informacji przekazanych przez mł. bryg. Koźlewicza, wynika, że silny wiatr, któremu towarzyszyły intensywne opady deszczu, położył 15-20 namiotów harcerskich i przewrócił kajaki na jez. Dybrzk, w których było ośmiu wolontariuszy pomagających w organizacji obozowiska.

Strażak zaznaczył, że na szczęście nikt z obozowiczów w tej nawałnicy nie ucierpiał.

– Wolontariusze, wśród których był ratownik, o własnych siłach dotarli do brzegu jeszcze zanim strażacy dotarli na miejsce zdarzenia. Komendant obozowiska zarządził także ewakuację wszystkich obozowiczów do murowanego budynku znajdującego się na terenie obozowiska. To budynek nowy, mocny, który w tej chwili spełnia rolę stołówki, świetlicy – powiedział mł. bryg. Koźlewicz.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Oficer prasowy chojnickiej straży pożarnej, przekazał, że na obozie przebywa łącznie z organizatorami 318 osób. Harcerze mają od 9 do 16 lat, reprezentują chorągiew gdańską, warszawską i śląską.

Strażacy komendantowi obozowiska zadeklarowali wszelką pomoc. – Na ten moment stwierdził, że jej nie potrzebuje, ale to się może zmienić. My jesteśmy gotowi. W okolicy będziemy także usuwać przełamane konary drzew – zaznaczył mł. bryg. Koźlewicz.

Tragedia w Suszku


Cztery lata temu w położonym kilkanaście kilometrów od Czernicy Suszku w wyniku nawałnicy zginęły dwie przebywające na obozie w pobliżu tej miejscowości harcerki. Kilkadziesiąt osób zostało rannych. W procesie w tej sprawie skazano jedynie urzędnika miejscowego starostwa, który nie przekazał informacji o alercie meteo. Komendant obozu i jego zastępca zostali uniewinnieni. Więcej przeczytasz tutaj.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej