RAPORT

Wojna na Ukrainie

Premier: Idziemy do przodu i się nie zatrzymamy [WIDEO]

– Naprawiliśmy zepsuty system finansów publicznych, gdzie w czasach PO i PSL jak przez durszlak przechodziły pieniądze do mafii podatkowych, do mafii vatowskich – mówił premier Mateusz Morawiecki na spotkaniu z mieszkańcami Pszczyny.

Maląg: Nie ma śladów o podobnym do 500 Plus programie za rządów PO

„PO mówi, że miała program przygotowany, ale zapomniała go wdrożyć. Zapomniała też poinformować społeczeństwo, a także zabezpieczyć pieniądze na...

zobacz więcej

– To jest wielka nadzieja. Ten system finansów publicznych pozwolił uratować przedsiębiorców, 5 mln miejsc pracy – powiedział szef rządu.

Premier w Pszczynie przypomniał kryzys z 2008 – 2009 roku, który nazywano kryzysem dekady. – Co wtedy PO przygotowała dla przedsiębiorców? Jaki był tamten pakiet ze strony budżetu państwa? Zerowy. Pakiet w którym nie było tak naprawdę pieniędzy budżetowych, z których by ratowano miejsca pracy – powiedział i podkreślił, że jego rząd przekazał przedsiębiorcom 200 mld złotych.

– Dlatego mamy jeden z najniższych poziomów bezrobocia w Europie – wskazał. Przypomniał wysokość bezrobocia z czasów rządów PO. To 14,4 procenta. – Dzisiaj bezrobocie jest najniższe w historii III RP. Oni nie umieją z tym polemizować. Denerwują się. Ale to jest osiągnięcie PiS – ocenił premier. – Bo rząd Prawa i Sprawiedliwości w swoim DNA ma przede wszystkim sprawczość. Obiecujemy i realizujemy – podkreślił Morawiecki. – Idziemy do przodu i się nie zatrzymamy – dodał.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Bezrobocie w Polsce minimalnie spadło

Szacowana przez MRPiT stopa bezrobocia rejestrowanego wyniosła w kwietniu 6,3 proc., co oznacza, że w porównaniu do poprzedniego miesiąca spadła o...

zobacz więcej

Robimy to dla obrony konstytucji, bo konstytucja wcześniej była łamana. Nasi przeciwnicy zarzucają nam łamanie konstytucji. Prawda jest inna. Wypełniamy wymogi konstyucji – mówił.

Wskazał na art. 2 o sprawiedliwości społecznej, art. 20 o społecznej gospodarce rynkowej, art. 30 o godności człowieka, art. 71 o rodzinach wielodzietnych. – To jest demokracja godności. To jest prawdziwa wolność człowieka. Bo za czasów PO praca była za 5 zł za godzinę, 4,50 zł za godzinę. Dlatego teraz żałują, że nie mogą do nas w taki prosty sposób się dołączyć. I robią to co świetnie robili w czasach III RP: kłamią – mówił premier. Podkreślił, że filozofią PiS jest poprawa jakości życia zwykłego Polaka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej