RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Meghan i Harry nie chcą więcej dzieci. Dostali nagrodę za dbanie o środowisko

Meghan Markle i książę Harry  (fot. Samir Hussein/WireImage)
Meghan Markle i książę Harry (fot. Samir Hussein/WireImage)

Meghan Markle i książe Harry zostali nagrodzeni za deklarację o poprzestaniu na dwójce dzieci. Według brytyjskiej organizacji Population Matters ich decyzja ma ograniczyć negatywny wpływ na środowisko naturalne. Parze książęcej przyznano 500 funtów. Pieniądze mają trafić do wybranej przez nich organizacji charytatywnej.

Po wywiadzie Harry'ego i Meghan rodzina królewska chce zwiększyć różnorodność

Po zarzutach księcia Harry'ego i księżnej Meghan na temat rzekomego rasizmu w rodzinie królewskiej, w pałacach brytyjskiej rodziny królewskiej...

zobacz więcej

Parę książęcą wyróżniła organizacja Population Matters. Zajmuje się ona wielkością populacji i wpływem na zrównoważenie środowiska. Propaguje głównie ideę ograniczenia liczby potomstwa w celu walki m.in. z ociepleniem klimatu.

Meghan Markle
 i książe Harry 4 czerwca powitali na świecie córkę Lilibet „Lili” Dianę Mountbatten-Windsor. Ich syn Archie urodził się 6 maja 2019 roku. Chłopiec jest siódmy w kolejce do tronu, a jego siostra – ósma. Lili ma podwójne obywatelstwo – amerykańskie i brytyjskie.

Książę i księżna Sussex już 2019 roku – w wywiadzie dla „Vogue’a” – oznajmili, że ze względu na środowisko naturalne planują mieć maksymalnie dwójkę dzieci.

Population Matters z siedzibą w Wielkiej Brytanii, która prowadzi kampanie na rzecz zrównoważonej populacji, poinformowała, że para została uznana za „wzór dla innych rodzin”. Rzecznik organizacji powiedział: „Wybierając i publicznie deklarując zamiar ograniczenia swojej rodziny do dwóch osób, książę i księżna Sussex pomagają zapewnić lepszą przyszłość swoim dzieciom”.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Jak ocenił, „posiadanie mniejszej rodziny zmniejsza nasz wpływ na Ziemię i zapewnia większą szansę wszystkim naszym dzieciom, ich dzieciom i przyszłym pokoleniom na rozkwit na zdrowej planecie”.

– Pochwalamy księcia i księżną za podjęcie tej oświeconej decyzji i potwierdzenie, że mniejsza rodzina to także szczęśliwa rodzina – powiedział rzecznik brytyjskiej organizacji.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej