RAPORT

Pogarda

Nagrobek ofiary katastrofy smoleńskiej zdewastowany. Nowe fakty. Wyznaczono nagrodę

Łódź. Zdewastowany grób Joanny Agackiej-Indeckiej (fot. PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV; Facebook/@Golaszewski.Lodz)
Łódź. Zdewastowany grób Joanny Agackiej-Indeckiej (fot. PAP/EPA/SERGEI CHIRIKOV; Facebook/@Golaszewski.Lodz)

Najnowsze

Popularne

W niedzielę media obiegła informacja, że nieznani sprawcy zniszczyli nagrobek mecenas Joanny Agackiej-Indeckiej, ofiary katastrofy smoleńskiej pochowanej w Łodzi. – Dzisiaj policjanci pojechali do jej męża. Mężczyzna złożył zawiadomienie – informuje w rozmowie z portalem tvp.info Izabela Sobczyk z KMP w Łodzi. Potwierdza również doniesienia o nagrodzie za wskazanie sprawcy dewastacji grobu.

Biedroń żąda debaty PE ws. TVN. Andruszkiewicz: Donoszenie na Polskę

100 proc. akcji telewizji TVN ma firma zarejestrowana na lotnisku w Amsterdamie, która nie zatrudnia ani jednego pracownika. – Musimy doprowadzić...

zobacz więcej

Mec. Agacka-Indecka zginęła 10 kwietnia 2010 r. w katastrofie samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem. Miała 46 lat. Została pochowana na Starym Cmentarzu w Łodzi.

W niedzielę ujawniono, że jej nagrobek został uszkodzony. Płyta pomnika była zamalowana czerwoną farbą. Zniszczono też m.in. napisy znajdujące się na nagrobku oraz zdjęcie adwokat.

Jak ustalił portal tvp.info, po ujawnieniu tego zdarzenia policjanci z Łodzi pojechali na miejsce.

Zobacz także:   Nieznani sprawcy zniszczyli nagrobek ofiary katastrofy smoleńskiej

– O sytuacji został poinformowany komendant IV Komisariatu oraz prokuratura. Funkcjonariusze zrobili oględziny z miejsca zdarzenia oraz ustalili, gdzie znajduje się monitoring, który może pomóc w ustaleniu sprawców zdarzenia – relacjonuje w rozmowie z nami Izabela Sobczyk.

Przedstawicielka Komendy Miejskiej w Łodzi dodaje, że w poniedziałek policjanci pojechali do męża Joanny Agackiej-Indeckiej, a mężczyzna złożył zawiadomienie.

2 tys. padniętych kur na Pomorzu. Zwierzęta wrzucono do dołu

Na jednej z posesji w miejscowości Glincz w woj. pomorskim znaleziono 2 tys. padniętych kur. Policja prowadzi w tej sprawie dochodzenie pod kątem...

zobacz więcej

Nagroda 5 tys. zł


Jak słyszymy, w wyjaśnienie sprawy poza policją zaangażowało się także środowisko prawnicze z Łodzi, a dziekan Okręgowej Rady Adwokackiej podjął decyzję o nagrodzie w wysokości 5 tys. złotych, którą ORA ma przekazać osobie, która pomoże ustalić sprawcę dewastacji.

„Jestem wstrząśnięty bezmiarem głupoty i bestialstwa, jakim musiał kierować się sprawca tego haniebnego czynu! Brak mi słów, by wyrazić złość i oburzenie. Oby policja znalazła sprawcę i najsurowiej został on ukarany!” – pisał z kolei już w niedzielę na swoim profilu na Facebooku przewodniczący Rady Miejskiej w Łodzi Marcin Gołaszewski. Pokazał też rozmiar zniszczeń.

Zobacz także:   Nagrobek upadł na pięciolatkę. Śmigłowiec LPR zabrał ją do szpitala

Mec. Agacka-Indecka ukończyła prawo na Uniwersytecie Łódzkim, a adwokatem była od 1996 r. Od 2003 r. uczestniczyła w pracach parlamentarnych – najpierw jako ekspert, później jako przedstawiciel samorządu. W 2004 r. Krajowy Zjazd Adwokatury wybrał ją na wiceprezesa Naczelnej Rady Adwokackiej, a w 2007 r. została prezesem NRA.

Zginęła 10 kwietnia 2010 r. Została pochowana w części katolickiej Starego Cmentarza przy ul. Ogrodowej w Łodzi. Jej imieniem nazwano plac przed Sądem Okręgowym i Apelacyjnym w Łodzi.


Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej