RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Bocian dobijał się do spytkowickiego urzędu. W sobotę było nieczynne [WIDEO]

Bocian próbował wejść do urzędu gminy (fot. Facebook/Mariusz Krystian)
Bocian próbował wejść do urzędu gminy (fot. Facebook/Mariusz Krystian)

Bocian w sobotę próbował wejść do urzędu gminy w Spytkowicach koło Wadowic. Drzwi – jak to w weekend – były zamknięte, więc ptak zaczął głośno w nie stukać dziobem. Sytuację zarejestrował wójt Mariusz Krystian; potem na profilu facebookowym opublikował film.

W gdańskim zoo po raz pierwszy urodził się antylopowiec szablorogi

Po raz pierwszy w ogrodzie zoologicznym w Gdańsku urodził się antylopowiec szablorogi. W naturze gatunek ten żyje w południowo–wschodniej Afryce.

zobacz więcej

Bociek nie zdołał wejść, ale odchodząc, pokiereszował kwiaty upiększające wejście do budynku. Był też najwyraźniej nie w pełni zadowolony, co zamanifestował klekotaniem.

„Tłumaczyłem boćkowi, że dzisiaj sobota, urząd jest zamknięty, ale on nie. Otwierać mi tu! Pewnie uważa, że nagroda »Spytkowice pro familia« to jego zasługa. Ponadto widać, że ciągnie go do »Piekiełka«. Pewnie Panie i Panowie ze Związku Emerytów i Rencistów oraz Panie z Koła Gospodyń Wiejskich mają tam coś smacznego schowane. Oj bocian, bocian, ale ten kwiatek, to co ci zawinił?” – skomentował wydarzenie wójt Mariusz Krystian.

Spytkowice w tym roku znalazły się w trójce finalistów w kategorii gmin wiejskich konkursu Samorząd Pro Familia 2021. Ogłasza go minister rodziny i polityki społecznej.

Konkurs służy docenianiu prorodzinnych działań prowadzonych przez władze lokalne i ma inspirować do podejmowania oddolnych inicjatyw na rzecz rodziny. W tej edycji do udziału zgłosiło się 236 gmin.

Spytkowice leżą w powiecie wadowickim. Mieszka w niej ponad 10 tys. osób.

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej