RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Musicie jeść więcej makaronu”. Bohater śmieje się z Anglików

Leonardo Bonucci był po finale w znakomitym nastroju (fot. Getty Images)
Leonardo Bonucci był po finale w znakomitym nastroju (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Włosi po rzutach karnych pokonali Anglików i po raz drugi w historii zostali piłkarskimi mistrzami Europy. Radość tym większa, że dokonali tego na słynnym Wembley, na oczach kilkudziesięciu tysięcy wrogo nastawionych kibiców. – Nie będę ukrywał, że wielką przyjemność sprawiło mi patrzenie, jak opuszczają stadion – mówił po meczu jeden z bohaterów spotkania, Leonardo Bonucci.

Bonucci dał po meczu prawdziwy koncert. Tuż po ostatnim karnym, przestrzelonym przez Bukayo Sakę, chwycił za jedną z kamer, wykrzykując po angielsku „It’s coming to Rome” – nawiązując w ten sposób do ukochanego hasła Anglików („it’s coming home”), którzy za dom futbolu uważają właśnie za ojczyznę, a którzy od 1966 roku nie mogą się doczekać sukcesu na arenie międzynarodowej. I tym razem się nie udało...To jednak nie koniec popisów Bonucciego. Kilka minut później, odpowiadając na pytania jednego z włoskich reporterów, cieszył się z „niebywałego osiągnięcia” i „historycznego wyczynu” dokonanego przez niego i kolegów. Nie zabrakło też jednak kilku szpilek.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

– Przykro mi z powodu angielskich fanów, ale nie będę ukrywał, że wielką przyjemność sprawiło mi patrzenie, jak opuszczają stadion. Wszyscy myśleli, że futbol wraca do domu, ale zamiast tego jedzie do Rzymu – mówił.

Kilka chwil wcześniej kamery przyłapały Bonucciego, który krzyczał w stronę angielskich kibiców, że... „muszą jeść więcej makaronu”. To popularny włoski zwrot, oznaczający, że ktoś „musi dawać z siebie więcej”. Czy Anglicy wezmą rady do siebie? Na pewno obrońca Juventusu przez jakiś czas nie będzie na Wyspach mile widziany...

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej