RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Ruszył nabór wniosków o dotację do zakupu samochodów elektrycznych

Budżet programu sięga 500 mln zł (fot. Shutterstock/Travelpixs)
Budżet programu sięga 500 mln zł (fot. Shutterstock/Travelpixs)

Najnowsze

Popularne

Ruszył nabór wniosków o dotację dla osób fizycznych do zakupu samochodów elektrycznych z programu „Mój elektryk”. Dotacja dla nabywców indywidualnych wyniesie 18 750 zł, a limit ceny to 225 tys. zł. Dopłata dla osób z Kartą Dużej Rodziny to 27 tys. zł, bez limitu ceny.

Rekordowe ceny drewna. Dlaczego tak się dzieje?

Ceny drewna w ostatnich miesiącach mocno poszły w górę. Kiedy na początku roku za metr sześcienny np. sosny trzeba było zapłacić około 300 zł,...

zobacz więcej

Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) uruchomił program „Mój elektryk”, z którego osoby fizyczne mogą wnioskować o dopłaty do zakupu aut z napędem elektrycznym lub wodorowym. Budżet programu wynosi 500 mln zł, z czego 100 mln zł trafi na dopłaty dla osób fizycznych.

Dotacja dla nabywców indywidualnych wyniesie 18 750 zł, a limit ceny to 225 tys. zł. Na większą dotację będą mogły liczyć osoby z Kartą Dużej Rodziny. Dla nich przewidziano 27 tys. zł dopłaty, bez limitu ceny elektrycznego samochodu.

Jak dostać dotację


Dofinansowanie dla osób fizycznych będzie przyznawane na zasadzie refundacji części poniesionych kosztów zakupu auta. W tym celu wystarczy wypełnić wniosek elektroniczny.

Osoba ubiegająca się o dofinansowanie musi zarejestrować pojazd na terytorium Polski, ubezpieczyć go i zobowiązać się, że nie pozbędzie się go przez dwa lata od uzyskania dotacji.

Zobacz też: Ogromna inwestycja Grupy Orlen na Litwie

Czy benzyny i autogaz podrożeją? Najnowsze prognozy analityków

Na stacjach paliw benzyny i autogaz drożeją, a minimalna obniżka cen diesla nie jest zapowiedzią korekty w dół – wskazują analitycy rynku paliw.

zobacz więcej

W przypadku pozytywnej oceny Funduszu wniosek, po złożeniu przez wnioskodawcę podpisu elektronicznego, będzie stanowił umowę z Funduszem – podał NFOŚiGW.

Jak zapowiedział przed tygodniem wiceprezes NFOŚiGW Artur Lorkowski, w ciągu kilku tygodni możliwość ubiegania się o dopłaty do zakupu elektryków otrzymają przedsiębiorcy, samorządy i inne instytucje.

Realizację programu przewidziano na lata 2021-2026, a nabory wniosków będą prowadzone do 2025 roku lub do wyczerpania środków.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej