DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Finał Euro 2020: Włosi mistrzami Europy! [TRANSMISJA]

Dogrywka na Wembley (fot. Carl Recine - Pool/Getty Images)

Pora na decydujące spotkanie mistrzostw Europy. W finale, na stadionie Wembley w Londynie, reprezentacja Włoch gra z Anglią. Początek meczu o godzinie 21.00.

KLIKNIJ, BY OGLĄDAĆ FINAŁ WŁOCHY – ANGLIA!

WŁOSI MISTRZAMI EUROPY! Wygrali w karnych 3:2!

120' – koniec drugiej części dogrywki. O mistrzostwie Europy zdecydują rzuty karne!

105' – po jednej dobrej okazji z obu stron. Niezła intensywność, jak na ten etap turnieju, ale goli więcej nie zobaczyliśmy. Za chwilę ostatni kwadrans.

90+6' – koniec drugiej części. Czeka nas jeszcze przynajmniej pół godziny emocji.

90' – piłkarze znów na boisku.

85' – Anglicy wydostali się spod włoskiej dominacji i mecz zrobił się wyrównany. Zła wiadomość dla Italii jest taka, że kontuzji doznał najlepszy zawodnik spotkania, czyli Chiesa. Dogrywka wisi w powietrzu...

67' – Italia dopięła swego! Zamieszanie po rzucie rożnym wykorzystuje najprzytomniejszy Leonardo Bonucci i doprowadza do remisu!

62' – kolejna przebojowa akcja Chiesy. Tym razem trafił w bramkę, ale kapitalną interwencją popisał się Pickford!

50' – mocny początek drugiej połowy. Najpierw w polu karnym Włochów upadł Sterling. Sytuacja bliźniacza do tej z meczu z Danią, ale sędzia tym razem nie wskazał na jedenasty metr. W odpowiedzi z rzutu wolnego niebezpiecznie strzelał Insignie.

46' – wracamy do gry.

PRZERWA – w końcówce przycisnęli Włosi. Dobre sytuacje mieli Immobile oraz Verratti. Ich strzały były jednak zbyt słabe. Chwilę później sędzia zakończył pierwszą połowę.

35' – wreszcie udana akcja Włochów! Indywidualnie przedarł się Chiesa i oddał strzał zza pola karnego. Minimalnie obok słupka, Pickford nie miałby nic do powiedzenia.

30' – niezbyt efektowny fragment meczu. Włosi przejęli piłkę, podchodzą wyższym pressingiem, ale Anglia broni bardzo dobrze i nie popełnia błędów.

20' – Włosi zamroczeni. Anglicy grają swobodnie i tworzą kolejne sytuacje. Drużyna Manciniego nie może przedrzeć się przez ich defensywę. Na dodatek urazu doznał Jorginho, ale kontynuuje grę.

2' – fantastyczny start Anglików! Harry Kane rozpoczął akcję, Kieran Trippier dośrodkował w pole karne, a Luke Shaw wykończył akcję strzałem z powietrza!

1' – początek meczu.

Włochy – Anglia 1:1 (0:1, 1:1)

Bonucci 67 – Shaw 2.

Włochy: Donnarumma – Di Lorenzo, Bonucci, Chiellini, Emerson; Barella (54. Cristante), Jorginho, Verratti (96. Locatelli); Chiesa (86. Bernadeschi), Immobile (54. Berardi), Insigne (91. Belotti).
Anglia: Pickford – Trippier (71. Saka), Walker, Stones, Maguire, Shaw; Rice (74. Handerson), Phillips, Mount (99. Grealish), Sterling; Kane.
Żółte kartki: Barella, Bonucci, Insignie, Chiellini.
Sędzia: Bjoern Kuipers (Holandia).