RAPORT

Wojna na Ukrainie

Lineker przed finałem Euro 2020: Czuję się jak dumny ojciec

Gary Lineker w dzień finału Euro 2020 napisał otwarty list do reprezentacji Anglii (fot. Getty Images)
Gary Lineker w dzień finału Euro 2020 napisał otwarty list do reprezentacji Anglii (fot. Getty Images)

Gary Lineker to jeden z najlepszych napastników w historii angielskiej piłki, a dziś dziennikarz BBC. Przed finałem Euro 2020, w którym przeciwnikiem Synów Albionu będą Włosi, był zawodnik opublikował otwarty list do reprezentantów Anglii.

„Musimy okazać szacunek”. Ważny apel do kibiców na Wembley

Gareth Southgate zaapelował do kibiców reprezentacji Anglii o okazanie szacunku finałowym rywalom i brak gwizdów podczas hymnu. W decydującym meczu...

zobacz więcej

List został opublikowany w serwisie „Players' Tribune” i nie zabrakło w nim patosu. „Macie szansę zrobić coś, na co inni ludzie nigdy nie będą mieli szansy. Udajecie się do miejsca, do którego śmiertelnicy nigdy nie wejdą. Kto kiedykolwiek dostanie taką okazję? Czy jest lepsza szansa, by pokazać, kim naprawdę jesteście?” – napisał Lineker.

Obecny dziennikarz BBC nigdy nie grał w finale wielkiego turnieju. Najbliżej był w 1996 roku, ale wówczas Anglicy przegrali po rzutach karnych z Niemcami, a decydującą jedenastkę zmarnował... Gareth Southgate, obecny selekcjoner Synów Albionu.

„Chciałbym grać z wami. To chwila, o której marzysz i mówiąc szczerze na boisku jest mniej nerwowo niż na trybunach, ponieważ adrenalina dba o nerwy i zmęczenie” - czytamy dalej.

„Jestem przekonany, że wygracie. To dopiero początek, a ta wyjątkowa grupa ma przed sobą jeszcze wiele lat. Naprawdę wierzę w to, niezależnie od tego, co stanie się dziś wieczorem” – dodał Lineker.

60-latek stwierdził, że czuje się dla angielskich piłkarzy... ojcem. „Pod względem różnorodności, godności i sumienia społecznego ten zespół reprezentuje to, co najlepsze w Anglii. To naprawdę niesamowite, biorąc pod uwagę fakt, jak są młodzi – to tylko dzieci! Chociaż nie mogę brać udziału w ich rozwoju, czuję się jak dumny ojciec” – zakończył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej