RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

Niedzielski: Linia trendu nowych zakażeń przestała maleć

Minister zdrowia Adam Niedzielski (fot.  PAP/Mateusz Marek; Twitter/@a_niedzielski)
Minister zdrowia Adam Niedzielski (fot. PAP/Mateusz Marek; Twitter/@a_niedzielski)

Od tempa szczepień i naszej ostrożności zależy to, co będzie się działo dalej. Dlatego szczepmy się – napisał w niedzielę na Twitterze minister zdrowia Adam Niedzielski. Jednocześnie ostrzegł, że linia trendu dotycząca nowy zakażeń przestała maleć.

Koronawirus w Polsce. Nowe dane o zakażeniach i zgonach

Koronawirus w Polsce. W niedzielę 11 lipca Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 66 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Ostatniej doby w...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Jak poinformowało w niedzielę Ministerstwo Zdrowia, badania potwierdziły 66 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarła jedna osoba z powodu współistnienia COVID-19 z innymi schorzeniami.

„Dziś mamy pierwszy dzień po apogeum III fali, kiedy linia trendu dotycząca nowych zakażeń (7-dniowa średnia ruchoma) przestała maleć. Od tempa szczepień i naszej ostrożności zależy to, co będzie się działo dalej” – napisał Niedzielski.

Minister zdrowia zaapelował, by uczestniczyć w akcji szczepień.

Polscy pacjenci otrzymują szczepionkę przeciw COVID-19 jednej z czterech firm. Preparatami firm Moderna, AstraZeneca i Jannsen (Johnson & Johnson) szczepione są tylko osoby od 18. roku życia. Preparatem firmy Pfizer/BioNTech, obok osób pełnoletnich, szczepione są także dzieci i młodzież w wieku 12-18 lat. Szczepionka Jannsen jest jednodawkowa. Pozostałe wymagają powtórzenia dawki.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej