RAPORT

Rosja gotowa do inwazji na Ukrainę

„Musimy okazać szacunek”. Ważny apel do kibiców na Wembley

Fani reprezentacji Anglii (fot. Getty)
Fani reprezentacji Anglii (fot. Getty)

Gareth Southgate zaapelował do kibiców reprezentacji Anglii o okazanie szacunku finałowym rywalom i brak gwizdów podczas hymnu. W decydującym meczu Euro 2020 na Wembley gospodarze zmierzą się z Włochami. W półfinale rozgrywanym na tym samym obiekcie niesmak wzbudziło wygwizdanie hymnu reprezentacji Danii.

Euro 2020: Przeklęte finały Włochów. Do trzech razy sztuka?

W niedzielę wieczorem w finale Euro 2020 reprezentacja Włoch zmierzy się z Anglią. Dla obu zespołów spotkanie rozgrywane na Wembley będzie miało...

zobacz więcej

Zachowanie angielskich kibiców było szeroko komentowane. Początek spotkania nie był jedynym fatalnym momentem w ich wykonaniu. W dogrywce Kasper Schmeichel – bramkarz Duńczyków – był oślepiany laserem tuż przed rzutem karnym wykonywanym przez Harry'ego Kane'a. Unia Europejskich Związków Piłkarskich (UEFA) wszystkie przewinienia angielskich fanów wyceniła na 30 tysięcy euro grzywny.

– Nasi kibice muszą pamiętać o tym, by okazać rywalom szacunek. Gdy gwiżdżą podczas wykonywania hymnu, to taki zespół dostaje tylko dodatkową motywację. Nam to w żaden sposób nie pomoże. Buczenie w trakcie meczu może zawstydzić pojedynczych piłkarzy i bywa skuteczne, ale tu mówimy o innej sytuacji. Pamiętajmy o szacunku – stwierdził Gareth Southgate.

Apel selekcjonera poparł między innymi Gary Lineker – kiedyś wybitny napastnik, a obecnie telewizyjny ekspert znany z kontrowersyjnych poglądów na niektóre boiskowe sytuacje. „Gwizdanie podczas hymnu jest cholernie niegrzeczne, a do tego pozbawione szacunku i jakiejkolwiek klasy” – ocenił w mediach społecznościowych Lineker.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej