RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Sukces... wirtualny. Polska wicemistrzem eEuro 2021

Reprezentacja Polski przed meczem eFootball PES 2021 (fot. TVP)
Reprezentacja Polski przed meczem eFootball PES 2021 (fot. TVP)

Najnowsze

Popularne

Nie udało się na murawie, znacznie lepiej poszło w... świecie wirtualnym. Reprezentacja Polski zajęła drugie miejsce w mistrzostwach Europy w eFootball PES 2021. W wielkim finale eEuro 2021 biało-czerwoni przegrali z Serbią.

UEFA ukarała Anglię. Powodem oślepienie bramkarza Danii

Angielska federacja piłkarska będzie musiała zapłacić 30 tysięcy euro kary za zachowanie swoich fanów w trakcie środowego półfinału Euro 2020...

zobacz więcej

W składzie reprezentacji Polski grali: Bartłomiej "Ronbalto" Bałdyś, Jan "jancioPL" Wójcik, Mikołaj "TheOnly1Ziko" Ziętek. W piątek zespół przebrnął fazę grupową. W sobotę odbyła się pucharowa część rywalizacji. Biało-czerwoni w ćwierćfinale uporali się z Rumunią, a w półfinale z Hiszpanią. Dopiero w starciu o złoto musieli uznać wyższość Serbów, przegrywając 1-3.

UEFA eEURO 2021 to druga edycja rozgrywek e-sportowych drużyn narodowych z udziałem wszystkich 55 stowarzyszeń krajowych UEFA. Gracze rywalizują wyłącznie w grze PES 2021 na Play Station 4. Pula nagród turnieju wynosiła 100 000 euro.

Jak więc widać układ sił w świecie wirtualnym znacznie różni się od tego w realnym. Polska nie wyszła z grupy Euro 2020, a Serbia w ogóle nie pojechała na turniej.

Na piłkarskim boisku najważniejszy turniej rozstrzygnie się w niedzielę. W finale na Wembley Włochy zagrają z Anglią. Italia może sięgnąć po drugie mistrzostwo Europy w swojej historii. Wyspiarze grają o swój premierowy triumf w tej imprezie.

Finał Euro 2020 (2021) Włochy – Anglia: Kiedy i gdzie się odbędzie?


Kiedy? 11 lipca, godzina 21:00
Gdzie? Stadion Wembley, Londyn
Gdzie transmisja? 18:00 TVP 1, TVP Sport, TVP 4K, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV
Komentarz: Mateusz Borek, Kazimierz Węgrzyn

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej