RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Zmutowane różowe pasikoniki w Wielkopolsce. Co wyróżnia te osobniki?

Niecodzienna mutacja szarańczaków w Wielkopolsce (fot. FB/Olsztyński Kalendarz Przyrody)
Niecodzienna mutacja szarańczaków w Wielkopolsce (fot. FB/Olsztyński Kalendarz Przyrody)

W Chodzieży (woj. wielkopolskie) zaobserwowano niecodzienną mutację szarańczaków. Mają one bardzo ciekawą barwę, bo jaskraworóżową. Mocno przyciąga wzrok. Na całe szczęście odmiana ta nie jest groźna.

Nowo narodzony orangutan sumatrzański pod stałą opieką mamy [WIDEO]

Zoo w mieście Chester w północno-zachodniej Anglii opublikowało nagranie z nowo narodzonym orangutanem sumatrzańskim, który przyszedł na świat 19...

zobacz więcej

Pojawienie mutacji szarańczaków zaobserwowała jedna z mieszkanek, która od lat zafascynowana światem przyrody i bacznie ten świat obserwująca.

„Byłam niezwykle podekscytowana, kiedy podczas spaceru natrafiłam na dwa pierwsze różowe pasikoniki. Później odkryłam, że jest ich dużo więcej. Najwyraźniej były to osobniki młode, więc nie pokuszę się o ich gatunkową identyfikację” – wyjaśniła portalowi „Głos WIelkopolski” kobieta.
O mutacji szarańczaków pisał też w czerwcu „Olsztyński Kalendarz Przyrody” na Facebooku.

„Widoczna na zdjęciu samica Złotawka nieparka (Chrysochraon dispar) jest dotknięta mutacją genetyczną nazywaną erytryzmem, polegającą na nadmiernej produkcji czerwonego pigmentu” – napisano wówczas.

„Chociaż osobnik z tą przypadłością wygląda nader oryginalnie, to jest to dla niego przekleństwo i nie ułatwia mu to życia, które w jego przypadku jest też zazwyczaj krótkie. Z takim ubarwieniem, bez kamuflażu szybko pada ofiarą drapieżników” – dodano.

W trawach grasują teraz szarańczaki. Obserwując je możemy napotkać okazy o bardzo nietypowym ubarwieniu. Widoczna na...

Opublikowany przez Olsztyński Kalendarz Przyrody Poniedziałek, 21 czerwca 2021

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej