RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Ukradli aparaturę medyczną dla niemowląt. Policja ma już zdjęcia podejrzanych

Sprawcy kradzieży poszukiwani (fot. policja.pl)
Sprawcy kradzieży poszukiwani (fot. policja.pl)

Policjanci prowadzą postępowanie dotyczące kradzieży torby ze specjalistyczną aparaturą medyczną do badania słuchu niemowląt – poinformował podinsp. Robert Szumiata ze śródmiejskiej komendy w Warszawie. Wizerunek osób, mających związek z kradzieżą, zarejestrowały kamery.

Zdewastował kaplicę w konińskim kościele. Rozpoznajesz go?

Policja poszukuje sprawcy, który w czerwcu sprofanował kościół św. Maksymiliana w Koninie. Mężczyzna zdewastował kaplicę. Osoby posiadające...

zobacz więcej

Śródmiejska policja opublikowała w sobotę wizerunek mężczyzn mających związek z kradzieżą torby, w której znajdowała się specjalistyczna aparatura medyczna do badania słuchu niemowląt. Jak zaznaczono, jest to rzadki sprzęt. W całym kraju znajdują się tylko cztery takie urządzenia.

Jak zaznacza policja, sprawcy z zaparkowanego przy ulicy Waryńskiego samochodu skradli audiometr tonalny i tympanometr z modułami klinicznymi do wykonywania badań, a także programatory, stetoklip oraz aparaty słuchowe w wersji demo.

„To unikalny w skali kraju sprzęt, jeden z czterech dostępnych w Polsce, na który czekają niemowlęta z wadami słuchu. Skradzione urządzenia są bezużyteczne, ponieważ brakuje do nich laptopa ze specjalnym oprogramowaniem. Dlatego też zwracamy się apelem do wszystkich osób, które otrzymają ofertę kupna tych urządzeń o kontakt osobisty bądź telefoniczny z policjantami prowadzącymi tę sprawę w siedzibie jednostki przy ulicy Dzielnej 12” – apeluje śródmiejska policja.

Informacje w sprawie można przekazać dzwoniąc na numer telefonu 477 238 392, 477 238 021, 504 314 116, na alarmowy numer 112 albo w formie elektronicznej pisząc na adres: komendant.krp1@policja.gov.pl.

Czytaj także: Mężczyzna w różowej sukience ukradł 4 kg lodów

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej