RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Nie będzie słynnej piosenki. UEFA nie chce faworyzować Anglików

Gareth Southgate i piłkarze reprezentacji Anglii (fot. Getty)
Gareth Southgate i piłkarze reprezentacji Anglii (fot. Getty)

Najnowsze

Popularne

Anglicy wymarzyli sobie, że finałowy mecz Euro 2020 poprzedzi występ grupy Three Lions i wykonanie utworu "Football is coming home". UEFA nie wydała jednak zgody, sugerując, że byłoby to niesprawiedliwe wobec Włochów.

Euro 2020: najwięcej biegał nastolatek, najszybszy był Węgier

Do końca Euro 2020 pozostał już tylko niedzielny finał, w którym Włochy zagrają z Anglią. UEFA opublikowała na swojej stronie dokładne statystyki...

zobacz więcej

Słynny utwór został napisany przez komików Franka Skinnera i Davida Baddiela jako hymn Euro 1996. Od tej pory cieszy się wielką popularnością za każdym razem, gdy Anglicy dobrze radzą sobie na wielkiej piłkarskiej imprezie. Ćwierć wieku później zespół Garetha Southgate'a zagra w finale mistrzostw Europy, który odbędzie się na Wembley.

Media na Wyspach po poznaniu tego stanowiska natychmiast zaczęły przypominać, że przed spotkaniem otwarcia Euro 2020 w Rzymie wystąpił Andrei Bocelli i zaśpiewał „Nessun Dormua”. Trudno jednak przypuszczać, aby UEFA zmieniła swoje stanowisko.

Sceptycznie do częstego powtarzania hasła o powrocie futbolu do domu podchodzą też w brytyjskim parlamencie. Ministrowie w rządzie Borisa Johnsona dostali polecenia, by unikać sloganu, który ma być źle odbierany za granicą i może świadczyć o arogancji.

Tymczasem całej sytuacji nie rozumie jeden z twórców utworu. – Myślę, że piosenka jest przeciwieństwem arogancji. To delikatna pieśń o magicznym myśleniu – powiedział Baddiel.

Finał Euro 2020 (2021) Włochy – Anglia: Kiedy i gdzie się odbędzie?


Kiedy? 11 lipca, godzina 21:00
Gdzie? Stadion Wembley, Londyn
Gdzie transmisja? 18:00 TVP 1, TVP Sport, TVP 4K, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV
Komentarz: Mateusz Borek, Kazimierz Węgrzyn

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej