RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Pereira: Koniec świata, bo Tusk dostał dwa pytania [WIDEO]

Kompletny brak politycznego programu, a zamiast tego emocje i agresja – podsumowuje pierwszy tydzień po powrocie Donalda Tuska szef portalu tvp.info Samuel Pereira. W programie „Salon dziennikarski” publicysta ocenił, że widocznie taki był plan nowego szefa PO. Zwrócił też uwagę na rosnący opór w relacjach lidera opozycji z dziennikarzami.

Co na hejcie zyska PO? Była działaczka: Tusk bezmyślnie wkracza w retorykę wojny

Donald Tusk wrócił, ale bardzo nerwowo. Nie jest przygotowany do przekazania nowej wizji dla Polski. Bezmyślnie wchodzi w retorykę wojny...

zobacz więcej

Pełniący od soboty obowiązki szefa Platformy Obywatelskiej Donald Tusk od czasu ponownego objęcia sterów partii unikał odpowiedzi na niewygodne pytania. Na początku tygodnia podważał wiarygodność dziennikarza TVP Info, który pytał go o nowe, ujawnione przez prokuraturę dowody na korupcję byłego ministra transportu.

Tusk ma problem. Z pytaniami


Innym razem oburzyło go pytanie o aferę Amber Gold reporterki Telewizji Polskiej, której groził, że doprowadzi to do „strasznych rzeczy”.

– Od kilku lat obserwujemy konferencje, dziennikarzy biegających po sejmowych korytarzach za Jarosławem Kaczyńskim i to jest ok. A tutaj Donald Tusk dostaje dwa pytania i już jest koniec świata. Może się odzwyczaił po prostu od tego – ocenił w sobotę na antenie TVP Info Samuel Pereira.

Jednak zdaniem szefa portalu tvp.info wszystko wskazuje na to (w tym także emocje, jakie wywołał), że taki był plan byłego premiera.

– Jeśli spojrzymy z kolei na warstwę programową, to kompletnie nie było nawet próby zaproponowania jakiejś wizji. Jedyna to: „odsunąć PiS od władzy” i „krzyczeć mocniej”.

Zobacz także: Żukowska ucisza Tuska: Koniec darcia mordy

Nowe otwarcie PO – co z programem?


Gość „Salonu dziennikarskiego” wskazał, że w wypowiedziach Donalda Tuska można doszukać się jedynie zalążków dwóch propozycji programowych Platformy Obywatelskiej: po pierwsze deklaracji, że 500 Plus i inne programy socjalne nie zostaną odebrane. Po drugie – że podniesienie przez koalicję PO-PSL wieku emerytalnego był błędem.

– Co robi tak naprawdę Donald Tusk: przyjeżdża i pokazuje, że polityka gospodarcza rządu „jest ok”, i to on się pomylił – konkluduje Pereira dodając, że w zamian Tusk proponuje emocje i agresje.

Zobacz także: „Wykiwał Polaków”. Lista kłamstw Donalda Tuska Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej