RAPORT

Imigranci na granicy z Białorusią

Potężne trzęsienie ziemi w „pierścieniu ognia”

To nie pierwsze wstrząsy w Tadżykistanie (fot. Getty Images)
To nie pierwsze wstrząsy w Tadżykistanie (fot. Getty Images)

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 5,9 nawiedziło w sobotę rano dystrykt Raszt, wchodzący w skład tzw. rejonów administrowanych centralnie na północy Tadżykistanu – poinformowało Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC).

Katastrofa kolejowa w Alpach. Wagon wpadł do rzeki, wiele rannych dzieci [WIDEO]

W austriackich Alpach wykoleił się pociąg wąskotorowej kolejki Murtalbahn. Jeden z wagonów motorowych wpadł do rzeki. Pociągiem jechały 54 osoby w...

zobacz więcej

Najsilniejsze wstrząsy notowano w miejscu oddalonym o 153 km na południowy wschód od Chodżentu, drugiego - po Duszanbe - pod względem liczby ludności miasta kraju.

Ani Europejskie Śródziemnomorskie Centrum Sejsmologiczne (EMSC), ani władze Tadżykistanu nie przekazały informacji o jakichkolwiek ofiarach czy zniszczeniach.

Wcześniej w sobotę amerykańska służba geologiczna (USGS) poinformowała z kolei o trzęsieniu ziemi, jakie nawiedziło okolice miasta Mandao na indonezyjskiej wyspie Celebes (Sulawesi) na Oceanie Spokojnym. Tam również nie odnotowano większych zniszczeń czy ofiar w ludziach.

W przeciwieństwie do Tadżykistanu, Indonezja wchodzi w skład tzw. pierścienia ognia - otaczającej Ocean Spokojny strefy częstych trzęsień ziemi i erupcji wulkanicznych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej