RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Prezydent UEFA: Euro w wielu krajach? Nigdy więcej!

Aleksander Ceferin z księciem Williamem (fot. Getty Images)
Aleksander Ceferin z księciem Williamem (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Wszystko wskazuje na to, że mistrzostwa Europy, rozgrywane w kilku państwach, były tylko jednorazową inicjatywą. Aleksander Ceferin - prezydent UEFA - w rozmowie z BBC przyznał, że w przyszłości będzie przeciwny takiej formie turnieju.

Wimbledon. Tym razem się nie udało, Hubert Hurkacz przegrał w półfinale turnieju

Polak nie zagra w finale najbardziej prestiżowego turnieju tenisowego świata.

zobacz więcej

Euro 2020 rozegrano w sumie w 11 miastach. Najważniejsze mecze, w tym niedzielny finał Włochy – Anglia, gości londyńskie Wembley. Ideę rozgrywania mistrzostw w całej Europie zainicjował poprzednik Ceferina – Francuz Michel Platini. Zdaniem kibiców oraz ekspertów, nie zdała ona egzaminu.

– To był ciekawy pomysł, ale wciąż za trudny do sprawnej realizacji. Myślę, że więcej już tego nie zrobimy – przyznał Słoweniec. – To przede wszystkim nie fair wobec kibiców. Część z nich musiała np. spędzić kilka dni w Rzymie, by później przenieść się do Baku. A to przecież cztery i pół godziny lotu.

– Ja na pewno nie będą tego popierał. To jest za duże wyzwanie logistyczne. Nie może być tak, że kilka zespołów musi pokonać w sumie dziesięć tysięcy kilometrów, a niektóre zaledwie tysiąc – dodał Ceferin.

Kolejne mistrzostwa Europy w 2024 roku zorganizują Niemcy, którzy w procesie aplikacyjnym pokonali m.in. Turcję. Turniej zostanie rozegrany w 10 miastach. Po raz ostatni taka impreza za naszą zachodnią granicą odbyła się w 2006 roku, kiedy w Niemczech rywalizowano w ramach mistrzostw świata.

Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej