RAPORT

Pogarda

Chiellini o swoim trenerze: Myśleliśmy, że oszalał!

Giorgio Chiellini i Roberto Mancini (fot. Getty Images)
Giorgio Chiellini i Roberto Mancini (fot. Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Roberto Mancini po objęciu funkcji selekcjonera w 2018 roku zaczął tłumaczyć piłkarzom, iż powinni sobie wbijać do głowy, że wygrają najbliższy wielki turniej, czyli mistrzostwa Europy. – Pomyśleliśmy wtedy, że oszalał – przyznał kapitan włoskiej reprezentacji Giorgio Chiellini.

Brytyjski minister do Włochów: nawet nie próbujcie

Brytyjski minister transportu Grant Shapps zaapelował do włoskich kibiców piłkarskich, aby nie próbowali podróżować do Anglii na zaplanowany na...

zobacz więcej

Mancini przejął zespół narodowy tuż przed mistrzostwami świata 2018, do których Włosi się nie zakwalifikowali.

– Początkowo myśleliśmy, że oszalał, bo powiedział nam, iż powinniśmy sobie wbijać do głowy, że wygramy Euro. I co? Udało mu się stworzyć drużynę, która dotarła do finału – przypomniał Chiellini w wypowiedzi dla UEFA.com.

Prawie 37-letni zawodnik Juventusu z niecierpliwością czeka na decydujące spotkanie turnieju, w którym w niedzielę na londyńskim Wembley Azzurri zmierzą się z Anglikami.

– Przez trzy lata o tym marzyliśmy, a teraz dzielą nas od tego godziny. To, co trener wbijał nam do głowy, do czego nas przekonywał, praktycznie stało się rzeczywistością, bo już bardzo wiele osiągnęliśmy – dodał.

Harry Kane (fot. Getty Images)
Harry Kane (fot. Getty Images)

Kane największym zagrożeniem


Środkowy obrońca cieszy się na pojedynki z kapitanem i napastnikiem Anglików Harrym Kane'em.

– Będzie bardzo ciężko. To gracz kompletny. Strzela głową, trafia z bliska i daleka, a czasem robi miejsce kolegom bądź im wypracowuje okazje. Zresztą cała angielska reprezentacja ma wiele jakości. Ale my też, w każdej formacji – tłumaczył Włoch.

Międzynarodową karierę rozpoczął w 2004 roku i tytuł mistrza Europy byłby jej pięknym zwieńczeniem.

– W sierpniu będę miał 37 lat. Ale każde zwycięstwo smakuje mi tak samo jak wtedy, gdy miałem 21. A może nawet bardziej, gdy sobie człowiek uświadomi, jakie to było trudne i co za tym stoi – podsumował Chiellini.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej